Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 év alatt fogamzásgátlás?

18 év alatt fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés

Igazából egy hónap múlva leszek 18, a barátommal már több mint 1 éve vagyunk együtt és el szeretnék kezdeni fogamzásgátlót szedni.


Már beszéltem róla szüleimmel, testvéremmel és bele is lett egyezve, megyünk is majd a nőgyógyászhoz,de sajnos a családban se anyukámnak, se nővéremnek nem volt jó tapasztalata vele, mindkettőjüknek az ő idejükben abba kellett hagyni, mert túl sok volt a negatív hatás.


És az lenne a kérdesem, hogy nektek mi a tapasztalatok a fogamzásgátló tablettával, illetve fiatalon mennyire ajánljátok?


Nyílván a szükséges vérvétel és vizelet minta meglesz és az alapján próbálják adni a legmegfelelőbbet, de azért mégis, érdekelnek a gyakorlati tapasztalatok is, hogy kinek miylen.



2020. nov. 25. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Másfél méretet nőtt a mellem (19 évesen). :/
2020. nov. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Nekem amiatt nem lehetett természetes úton gyerekem, hogy túl fiatalon túl erős gyógyszert szedtem.

De ma már alacsony hormontartalmúak, és te is idősebb vagy.

Mindenesetre sok fiatalról hallottam, hogy a libidót hazavágja. Állítólag ebből a szempontból a hüvelygyűrű sokkal jobb.

2020. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem tenném a helyedben. sokkal több hátránya van hosszú távon. Az óvszer tökéletesen megfelel még évekig, de akár örökre is. Minden problémát elfed, millió mellékhatása van, a fertőzésekre való fogékonyságtól, a libidó csökkenésig..
2020. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Csak hogy az együtt lét óvszer nélkül mind a két félnek kellemesebb. Ráadásul a fogamzásgátló sokkal jobban véd

Ha csak egymással vannal akkor az olyan jellegű betegségektől nem kell tartani. Más hormonális módszerek, eszközök vannak a tabi mellett. Érdemes magán orvoshoz menni és a véleményét kikérni.

2020. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem ördögtől való dolog, mint ahogy itt egyesek beállítják, de a helyén kell kezelni ezt is. Gyógyszer, aminek lehetnek mellékhatásai, ritkán súlyos szövődményei is, ellenben egy csomó előnye is van. Egyénileg kell mérlegelni neked és az orvosnak, hogy számodra jelent-e extra kockázatot vagy sem.

Az előnye, hogy ha normálisan szeded, akkor megbízható. Kiszámítható mellette a vérzés, ha szükséges, akkor el lehet tolni, csökkenti a vérzés mennyiségét és ezért ritkább mellette a vérszegénység, csökkenti a görcsöket, némelyik jó hatással van az acnéra, premenstruális szindrómára, valamint csökkenti a petefészekrák kockázatát.

A hátránya, hogy lehet egy csomó kellemetlen mellékhatása (libidócsökkenés, hüvelyszárazság, gyakoribb hüvelyi fertőzések, fejfájás, hangulatingadozás, depresszív hangulat stb.), valamint lehetnek ritka, de potenciálisan életveszélyes szövődményei (pl. trombózis, tüdőembólia, stroke, májtumor).


Van egy csomó dolog, ami befolyásolja, hogy javasolt-e szedned. Alapbetegségek, szedett gyógyszerek, családban fordult-e elő trombózis, dohányzol-e, elhízott vagy-e stb.


Én kb. 5 éve szedek gyógyszert, különösebb gondom nincs vele. De én mondjuk előtte csináltattam thrombophilia panelt és a párommal mindketten elmentünk STD szűrésre, mivel egyikőnknek sem a másik volt az első.

2020. nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!