Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hallottam,hogy a mammográfia...

Hallottam,hogy a mammográfia helyett van valami "emberibb"mellvizsgálat.Tudtok ilyet Borsod,vagy Heves megyében?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Mammográfia helyett, de inkább mellett az ultrahang van. Ezt fiatalabb nőknek javasolják 20-25 év felett. Idősebb korban nem elég csupán az ultrahang, szükség van a mammográfiára is.
2020. dec. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

EGyértelmű, hogy kellemetlen a vizsgálat - de ha belegondolsz, hogy pár perc fájdalom olyasmit előz meg, ami akár halálos is lehet, de kedvezőbb esetben is mondjuk jó pár hónap kemoterápia, és annak következményei....


Ahogy az 1-es is írja, az UH nem elegendő!

2020. dec. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Ultrahang.

Kb. 8000-től van azonnalra is bármelyik magándiagnosztikai központban.

2020. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Mammoszkópia Miskolcon, Budapesten, Dabason.
2020. dec. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem volt se kellemetlen se fájdalmas a mammográfia, pedig nagyon meg voltam ijedve, mert sok nőtől hallottam, hogy mennyire fáj Hideg volt a gép, ami vizsgált, de azt túléltem valahogy
2020. dec. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5: Attól függ, mennyire tömör a mell.

akinek olyan kemény, mint a barack, annak fáj, ha lapítják. Nekik mondják az ultrahangot, mert nem is alkalmas a mammográfia olyan mellre, amit nem tud kilapítani eléggé. Ezért van eleve egy korhatár is, ami alatt csak UH-gal próbálkoznak. De kortól függetlenül a mell tömörsége miatt is javasolják.

2020. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!