Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos miatt elhúzódó menstruáci...

Pcos miatt elhúzódó menstruációt hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Sajnos ez már tini korom óta probléma, fogamzásgátlót szedtek rá majdnem 6 évig. Most diétázok, tornázok és szedek Meforalt is kb 1 éve viszont mégis 2-3 havonta jön meg a menstruációm és mikor megjön néha 3 hétig is megvan a pecsételés, barnázás. Eddig is eléggé megviselt lelkileg ez mert kb egész nyáron alig tudtam strandra menni. Viszont most párkapcsolatom is van és azt mondja a párom megérti mert ez egy betegség de itt vagyok 23 éves és van, hogy 3 hétig nem tudunk szexelni ez miatt. Orvos azt mondta idő míg beáll a ciklus, de már 1 éve nem rendeződik. Nem vagyok kövér. Fogamzásgátlót már nem akarok szedni mert ha abbahagyom még rosszabb lesz a helyzet meg lehet majd gyereket is akarunk 1-2 év múlva akár.

#PCOS, menstruáció, inzulinrezisztencia,
2020. dec. 7. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Diéta, rendszeres intenzív mozgás, kellő pihenés, kevesebb stressz mindennek az alapja. Mellette esetleg jó endokrinológus aki jól látja, hogy mivel van gondod, mit ajánlana még. Nem tudom hogy diétázol, hogy mozogsz, milyen az életmódod... lehet benne hiba.
2020. dec. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Járok endokrinológushoz és dietetikusnál is voltam szóval elvileg mindent jól csinálok.
2020. dec. 8. 09:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen problémám volt. Csak a diéta segített rajtam.
2020. dec. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Barátcserje
2020. dec. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!