Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha hüvelygombám volt, de...

Ha hüvelygombám volt, de óvszerrel védekeztünk mindig a párommal (egyetlen egyszer fél percig volt bennem, de nem tudom, akkor már beteg voltam-e), akkor ő elkaphatta-e?

Figyelt kérdés

És akkor, ha orálisan mindketten kielégítettük egymást, ameddig ki nem derült, hogy ez a bajom?


Tudom, hülye kérdések, de őszintén nem tudom, csak hüvelyi úton fertőzhet-e vissza, amennyiben elkapta, vagy már az orállal is vigyáznunk kellene, ameddig ő nem kezeli magát valamivel. Mert neki nincs tünete, feléjük pedig nincs bőrgyógyász, aki rendelne így korona idején, így nem tudom, hogy ő most fertőz-e bármilyen szinten is. (Egyébként perpill úgy néz ki, meggyógyultam, csak sajnos méregdrága gyógyszerek árán, így nem akarom visszakapni még véletlenül sem.)


Ja és trollok kíméljenek, nem vagyok szakavatott nőgyógyász, hogy mindent tudjak. Ha tudnék, nem ide írnék. :)



2020. dec. 7. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat hogy néhány másodperc(kiszakadt gumi) alatt is el lehet kapni ezt a gombát. Kikeveredni meg nehéz belőle.
2020. dec. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Ezt férfiként írod? Volt/van valamilyen tüneted?
2020. dec. 7. 23:52
 3/4 Angel3000 ***** válasza:
83%
Szia! Megèrtem az aggodalmadat! A hûvely gomba a leggyakoribb nemi fertôzèsek egyike. A betegsèg leggyakoribb kórokozói az èlesztôgombák, azok kôzûl a Candida albicans. Ha Neked volt akkor a barátodnak is van, amit kezelni kell, mert ha nem kezelitek, akkor megint ujra meg fogod kapni tôle! A ferfiaknál megtèvesztôen általában panaszmentesen zajlik le, bár a beteg a himvesdzô vègènek ès a fitymának èrzèkenysègère ès irritációjára panaszkodhat. A húgycsôbôl nèha kevès váladèk távozik. A makk ès a fityma vôrôs lehet. A fèrfiak a gombaellenes krèm alkalmazása elôtt mossák meg ès száritsák meg a himvesszôt ès a fitymát. Az egèsz makkot ès az alatta lèvô redôt is be kell kenni a Canesten kremmel, naponta 3 x, kb. 7 napon át! Mind kèt fèl kezelèse fontos! A kezelesi idô alatt, tilos a sexuális egyûttlèt, orálisan se szabad! Minden jót!
2020. dec. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves Angel3000, nagyon szépen köszönöm!! Mondtam is neki, hogy vegye meg a krémet, azt mondta, mindenképp megveszi, most már a fizuja úgyis megjött 😇 és igazoltad a félelmeimet, mert pontosan attól tartottam, hogy így átadható, de akkor a Canestennel remélem, megszűnik ez nála is! 🤞
2020. dec. 8. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!