Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire fájdalmas a menstruác...

Mennyire fájdalmas a menstruáció endometriózisnál?

Figyelt kérdés

Nekem változó mennyire visel meg, de leggyakrabban fájdalomcsillapítóval elmúlik, (nem a legerősebbeket szedem, sima algofelx, algoflex m elég szokott lenni) talán évente 2-3 alkalom, amikor lassabban hat a gyógyszer, jobban megvisel..Van ismerősöm akinek semmi nem vált be csak a foggátló, mert felkelni sem tudott az ágyból...Januárban jutok el nőgyógyászhoz, nem pont ezzel a panasszal, csak érdekel, kinek mi a tapasztalata

Köszönöm a válaszokat :)



2020. dec. 20. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Egy barátnőmnek volt endometriózisa. Elmondása szerint olyan fájdalmai voltak, hogy még a kanalat sem tudta megfogni, ezért a férje segített enni.

Ha egy alflofextől elmúlik a fájdalom, akkor az sima menstruációs görcs, nyugi.

2020. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem Endometriózisom van.

Nem minden hónapban elviselhetetlen, meg lehet már hozzá is szoktam kicsit, de van olyan hónap 3-4 havonta konkrétan úgy érzem bekómálok...

A legerősebb apranax segít csak. Lefekszem és bealszom olyankor.

2020. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

2-es nem műtetted még meg magad ha szabad kérdeznem? :)

2020. dec. 20. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem mert mikor kiderült, rá fél évre teherbe estem, pedig műtét nélkül nem nagyon reménykedtem.

Most 3 hónapos a picur, most jött meg 1 hete ismét, alig fàjt...

Kiváncsi vagyok a következőkre.

2020. dec. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Barátnőmnek is van, két műtétje volt már miatta. Most nem szenved vele, de az első műtétje előtt konkrétan minden hónapban elájult a fájdalomtól, a barátja vitte mindig be a kórházba és ott kapott valami injekciót.
2020. dec. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Nálam nagyon durva, hirtelen rámtörő, extrém alhasi fájdalom volt és teljesen független volt a menstruációtól. Konkrétan, mintha tűzes vasat forgattak volna bennem. Volt, hogy be is pánikoltam, mert szó szerint majdnem megvesztem a fájdalomtól. Lelkileg is teljesen tönkretett, néha a fájdalomcsillapítóra töményet ittam, csak hogy kiüssem magam.

De ez mindenkinek más. Mikor megműtőttek szintén egy endóssal kerültem egy kórterembe és neki "csak" annyi volt a tünete, hogy véreset székelt.

2021. jan. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!