Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáción kívüli vérzésem...

Menstruáción kívüli vérzésem van és kegyetlenül görcsöl az alhasam. Valaki tapasztalt már ilyet? Szerintetek mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez az egész kb. egy hete kezdődött azzal, hogy kellemetlen szagú, nagy mennyiségű folyásom volt. Kb. 3 napja csatlakozott hozzá az alhasi fájdalmam (főleg elől), illetve rózsaszínes vérzés a folyásban. Tegnap azonban a vérzésem is erősödött. Biztos vagyok benne, hogy ez a vérzés nem menstruációs,ugyanis fogamzásgátlót szedek és most nincs szünetem, plusz látszik rajta, hogy nem is olyan az állaga, nem annyira sűrű, inkább mintha egy eleven sebből folyna.

Az alhasam pedig néha úgy görcsöl, mintha kést forgatnának benne.

Az is igaz, hogy minden egyes télen átesek a felfázáson, viszont az sosem volt még ilyen súlyos. Mostanában sokszor tartottam vissza a vizeletet is sajnos, amikor úton voltam és nehezen találtam közben mosdót.

Hibáztam abban is, hogy már az első tünetek észlelésével nem fordultam orvoshoz, valószínűleg a két ünnep között meg is fogom tenni.

Gyanús, hogy fertőzés lehet az eredete.

Addig is nagyon aggaszt mindez.

Valaki tapasztalt már hasonlót? Szerintetek mitől lehet? Tudom addig valamivel enyhíteni esetleg?



2020. dec. 25. 14:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem azt is, hogy eléggé nehéz és stresszes időszakomat élem mostanában, szóval ez már csak hab a tortán.
2020. dec. 25. 14:57
 2/7 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Ez semmikèppen nem jó! A fogamzásgátló tabletta szedèse kôzbeni vèrzès valami fèle fertôzès eredete lehet! Lehetsèges, hogy fertôzès miatt kialakult mèhgyulladásod van! De lehet, mèhszájseb, krónikus mèhnyak-gyulladás! Mióta szedet a fogamzásgátlót?
2020. dec. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Gyanús, hogy fertőzés, már csak abból is ítélve, hogy a folyásomnak van szaga. A vérből pedig biztos, hogy valamiféle gyulladás.:/

Aggasztó, főleg, amíg nincs lehetőségem orvosi segítséget kérni.

Egyébként kb. 1,5 éve kezdtem el szedni a fogamzásgátlót.

2020. dec. 25. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Hívd fel mindenképp a nőgyógyászod hátha tud valamit tanácsolni vagy felírni.

Felfázás is lehet.

Jobbulást:)

2020. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mindenképp meny el orvoshoz .De felfázás vagy bármilyen fertőzés is lehet.
2020. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem akkor voltak hasonló tüneteim, (erős fájdalom, sűrű, erős sok folyás) vérzés nem, sőt az nem akart megjönni, amikor abbahagytam a fogamzásgátlót, és petefészek cisztám volt.


De nálad szerintem valami fertőzés lehet az oka, de lehet hogy váltanod kell tablettát

2020. dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek az eddigi válaszát!

A kérdés kiírását követő estén (december 26.) felhívtam az orvosi ügyeletet, ott felírták nekem felfázásra a Monural nevű por antibiotikumot. Azt még egy estével később (december 27.) volt lehetőségem bevenni, mivel reggel váltottam ki és lefekvés előtt ajánlott bevenni.

Ennek hatására enyhültek (majdnem megszűntek) a fájdalmaim, a vizelettel pedig már semmi probléma nincs.

Egyedül az aggaszt, hogy a vérzésem még mindig nem múlt el. Arra gyanakszom, hogy valóban valami gyulladás állhat mögötte, de persze nem vagyok orvos.

Szombaton fog megjönni a megvonásos vérzésem a fogamzásgátló szünet miatt (tegnap vettem be az utolsót), megvárom, hogy az hogy fog zajlani, megjön-e rendesen, esetleg elmúlna a végére a vérzés.

De Újév után mindenképpen fel fogom keresni a nőgyógyászomat, mert így nagyon nincs rendben.

2020. dec. 31. 00:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!