Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15éves lány vagyok, túlsúlyos,...

15éves lány vagyok, túlsúlyos, és szinte mindenhol szőrös. Ezt úgy értem, hogy. (lent. )?

Figyelt kérdés

szóval nem eszek sokat, de mégis túlsúlyos vagyok, és az arcomon, hasamon, még a melleimen is szőr van. Persze nem brutálisan, de nem az a szőke kis pihécske, hanem azért látszik rendesen :S hormon problémám tudtommal nincs (1éve voltam kivizsgáláson...) de talán fogamzásgátló segítene? van itt olyan aki ,,járt már így,, ?

köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 13. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig a leírtakból én is inkább hormonproblémára tippelnék :S Mennyire volt részletes a kivizsgálás? Mert lehet pajzsmirigy probléma is. A fogamzásgátlót addig nem ajánlom, ameddig 100%-ig be nem bizonyosodik, hogy nem hormon, vagy szervi probléma okozza. A szőrproblémára azt ajánlom, hogy kend be szőkítő krémmel (ha kiszednéd/gyantáznád csak még erősebb lenne), és akkor beleolvadnak a pihékbe. A túlsúly ellen meg próbálj felkeresni egy dietetikust, hogy személyre szabott étrended legyen, és próbálj sportolni (pl úszni, mert szerintem az az egyik legkevésbé megerőltető, mégis látszik az eredmény). A pajzsmirigyedet mindenképpen vizsgáltasd ki, mert szinte minden tünet illene rá.
2010. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen hormonokat néztek? Menzeszed rendben van?

Mert ez eléggé PCO gyanús.

2010. aug. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat...

ööö igazából már nem nagyon emlékszem hogy milyen vizsgálat volt, de arra emlékszem, h volt...a túlsulyom miatt. de az tuti , h nem volt nagyon részletes a vizsgálat.

2010. aug. 13. 19:23
 4/8 A kérdező kommentje:
jah, és már 5éve van menzeszem (elég korán jött meg) de nem tudom kiszámolni pl h mikor jön majd meg, mert van mikor késik, és van mikor előbb megjön...
2010. aug. 13. 19:42
 5/8 anonim ***** válasza:
velem volt ien hát mivel tulsulyos vok és rajtam is sok a ször szinte mindenhol ugy mint neked
2010. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

és láccik de annyira nem

am 14 vok

2010. aug. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj el endokrinológushoz szerintem.
2010. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

hát mondjuk szemöldök csipesszel vagy gyangázd le az arcod,és borotválkozz meg(lábadon,stb).

amúgy én is túlsúlyos vagyok... de semmi szőr.

2010. aug. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!