Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló függőség?

Fogamzásgátló függőség?

Figyelt kérdés
Kb egy éve szedek fogamzásgátlót, de az utóbbi 3 hónapban a gyógyszermentes napokon nagyon rosszul vagyok mentálisan. Feszült, ideges vagyok, ingerlékeny, negativ, stb. Nem olyan szinten mint amikor még nem szedtem fogamzásgátlót. A fogamzasgátlót ahogy beszedem ahogy lejárnak a gyógyszermentes napok, egyből kiegyensúlyozottabb leszek. A gyógyszerben lévő hormon okozhat függést?
2021. jan. 11. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem okoz függőséget. A gyógyszerben hormon van, ami egy adott szinten tartja a te hormonhaztartasodat. Amikor nem szeded, ez az egyensúly felbillen.
2021. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Totál depressziósnak érzem magam a gyogyszermentes napokon. De az a mély depresszió.
2021. jan. 11. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Orvos.
2021. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Orvos. Így van, felír másik készítményt, ami nem okoz ennyi gondot.
2021. jan. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%
Nem akarlak elkeseríteni, de tizenpár éve abbahagytam a gyógyszerszedést, de nekem nem múlt el ez a letörtség. Változó, de minden hónapban menzesz előtt egy, néha két hétig is mentálisan és fizikálisan is rosszul vagyok. Ez a PMS, aminek szerintem nincsen köze a fogamzásgátlóhoz. Amivel tudtam javítani az állapotomon, az a rendszeres megerőltető sport, de ez sem szüntette meg, csak elviselhetővé tette.
2021. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Amikor nem szedtem foggátlót nem voltam ilyen hangulatilag.
2021. jan. 11. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!