Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet baj ha mindig (vagy...

Lehet baj ha mindig (vagy 3-ból 2-szer) kihagyom a szünetet a fogamzásgátlónál? Vagy érdemes ilyen gyógyszert venni?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy pl. a Seasonique nevű fogamzásgátlónál csak a 3. hónap végén jön meg mindig.

Azon gondolkodtam, hogy lehet-e baj ha normális (24+4) napos gyógyszernél kihagyom a 4 placebo napot, és egyből megyek a következő levélre, és ezt nem 1-2 alkalommal?


Alapvetően azért szedek fogamzásgátlót, mert hihetetlenül fájdalmas a ciklusom szinte minden napja (mensi, ovuláció, pms is, tehát gyakorlatilag egy hónapba 3 hetet szenvedek), és mindig amikor nem kell szedjek hormont, a szünet napokon előjön megint a borzalmas fájdalom, akár napokig tartó migrén, a rosszullét-hányás, a hangulatingadozás, stb. Van, hogy kikelni se tudok az ágyból a fájdalomtól és ez így volt a fogamzásgátló szedése előtt is csak akkor jóval gyakrabban.

Szóval a kérdésem nem egy "jajnemakarokpontekkorvérezni" hiszti, hanem fájdalomelkerülés végett lett megfogalmazva.



2021. jan. 12. 08:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Valószínűleg megpróbálom szünet nélkül szedni, de ha összetűzésem akad a rendszerrel, akkor gondolom váltanom kell Seasonique-ra - a nőgyógyászomat nem hinném, hogy zavarni fogja.

Na, meg amúgy Ditinellt szedek ami nem 21 napos hatóanyagú, hanem 24. Így gondolom hogy a 4-4-4 napot/hó nem fogja annyira érzékelni a rendszer mint mondjuk a 21 naposnál a 7-7-7 napot.

2021. jan. 12. 17:38
 12/20 Metionin ***** válasza:
10. Máker :D de akkor én is kifejezetten a nődokival íratom fel, mert ha receptért megyek, az asszisztens írja fel és ő szólt hogy nem lehet mert nem telt el x nap.
2021. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Nem mák, 6 év orvosi egyetem. Utána te is írhatod magadnak:D
2021. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Metionin ***** válasza:
13. jogos :D mindenesetre utánakérdezek, mert ha egy orvos fel tudja írni időben akkor csak van módja hogy engedje a rendszer.
2021. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Amúgy nem tudom, nekem még sosem szólt ilyen miatt a rendszer. Pedig szakrendelésen mindig megkérdem a pácienst, ha tabit szed, hogy hogy áll, kell-e felírnom. Jó esetben nem akkor jön, mikor már elfogyott, hanem akár fél-1 hónappal korábban.
2021. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nekem kicsit furcsa ez az egész rendszer dolog. A párom orvos és ő egyszer d3-at írt ki nekem (azt a fajtát ami vényköteles) 100 darabos. És egyszer visszadobták a patikába a receptem, hogy a rendszer szerint még másfél hónapig én el vagyok látva (mivel a párommal együtt szedjük, így duplán fogy a napi adag)... pedig tényleg csak vitaminról van szó.
2021. jan. 12. 18:57
 17/20 Metionin ***** válasza:
Én mindig akkor megyek (most mióta covid van, telefonálok) amikor elkezdem az utolsó levelet. Elszedtem egy dobozt szünet nélkül, aztán amikor akartam íratni, közölték hogy még nem lehet mert a rendszer szerint lennie kell a gyógyszerből (az ugye rászámolta a szüneteket). Én sem értem, akkor kezdtem szünet nélkül szedni amikor külföldön éltem, ott semmi nem volt csak felírta az egész évit a rákszűréskor. Itthon meg csak 3 havit írnak mindig egyszerre és szólnak is hogy még kell lennie egy levéllel, nem írhatják fel. Ha mást nem akkor megpróbálom magánrendelésen felíratni, az esedékes szűrésre most úgysem lesz mód sztk-ban amíg a járvány tart.
2021. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Metionin ***** válasza:
16. Na pont így járok én is. Az természetes hogy bizonyos gyógyszerekből nem írnak fel egyszerre sokat és nem jár új adag amíg a régi tart de ilyenek hogy vitamin meg fogamzásgátló...mi van ha valaki mondjuk egy évre elutazik?
2021. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Illetve még egy dolog megfogalmazódott bennem: néha úgy írják a receptre, hogy "3 hónapra ellátva" és néha úgy, hogy "28x3 / 3x28 napra ellátva".

Ilyenkor a rendszer mit tart reálisnak? Mert nyilván az utóbbi az igaz, de közben ha 3 hónapra van írva, akkor ott lebeg a levegőbe minden hónap vége, ami nem február.

2021. jan. 12. 19:06
 20/20 Metionin ***** válasza:
De akkor sem okés mert sokan már az utolsó levélnél íratják a következő adagot, ahogy én is, nem várják meg hogy elfogyjon. Szóval még csak 2,5 hónap körül járnak az íratáskor.
2021. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!