Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem tudom feltenni...

Miért nem tudom feltenni magamnak a tampont? 15/L

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve van meg. Az utóbbi 3 hónapban minden alkalommal megpróbálkoztam vele, de nem megy. A lehető legkisebbel próbálkoztam. Teljesen ellazultam. Tükörrel csináltam. Próbáltam minden irányba. Semmi. Csináltam guggolva, fekve, állva, feltettem a lábam a fürdőkádra, de egyszerűen nem ment be! És fájt is. Mit próbáljak még ki? Egyszerűen nem megy, pedig nagyon szeretném használni, mert jókat hallottam/olvastam róla.
2010. aug. 14. 20:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és legerősebb napo(ko)n próbálkoztam vele...
2010. aug. 14. 20:35
 2/10 anonim válasza:
Elsőre nekem se ment,nyugi,de aztán rávettem magam h de igen is.Én guggolva szoktam és minivel,de nekem nem fáj.Az első fájt....de a többi már nem fog,csak az elsőn kell túlesned.De nekem a guggolás vált be.Igazából nem tudom,h milyen tanácsot adjak,a középső ujjaddal nyomd a végét,sőt még az ujjad is érjen majd be egy kicsit.
2010. aug. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Elsőre nekem sem ment, hosszú ideig kínlódtam vele, aztán feladtam.

Nagyjából rá egy-két évre (kb. pont annyi idősen, mint te :)) újra megpróbáltam, és simán ment. Szerintem hagyd a tükröt, lehet, az zavar. Első próbálkozásnál én is azzal csináltam.

Nem tudom, segít-e, de én általában az egyik lábamat felrakom, kicsit berogyasztom a térdemet, és mély levegőt veszek (ez állítólag segít), aztán a mutatóujjammal felteszem a tampont, ameddig megy. Nekem így sikerült elsőre is. :)

Sok sikert!

21/l

2010. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hát elmondom, hogy én hogyan csináltam, hátha segít :)


először is moss kezet, guggolj le, vagy ülj a wcre, aztán az ujjaddal nézd meg, hogy milyen irányba lehet felrakni. utána meg mehet a tampon (igen véres leszel, de egyszer ki kell tapasztalnod)

2010. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem túl sokat görcsölsz rajta. Én is így voltam az elsővel, aztán utána rájöttem hogy mennyire felesleges volt. Hagyda a tükröt, szerintem is csak bezavar. Ha nem megy tovább egy pontnál, akkor valószínüleg rossz irányba tolod. Próbálj változtatni a pozícióján, srégen tartsd, mint ahogy az ábrának is mutatnia kell a tájékoztatón, ha eddig őhy próbálkoztál, akkor döntsd meg jobban vagy tartsd egyenesebben. Ha sehogysem megy akkor meg próbáld meg applikátoros tamponnal, nővérem pl csak azt használ, mert azt mondja hogy a simát ő sem tudja. Én csak nemrégiben próbáltam ki, és pont azon gonodlkoztam, hogy ha ezze kezdtem volna akkor lehet nem bénáztam vna ennyit az elsővel sem. :) Az anyaga miatt könnyebben csúszik minta tampon magában, ha meg erős folyáskor használod és megtaláltad a helyes szöget szinte magától helyérecsúszik. Ha megyek vhova akkor már mindig ezt hordok magammal, mert sokkal higiénikusabb meg egyszerűbb ha egy nylvános wc-n kell cserélned. Ha nem tudnád hogy mi az/hogy működik: [link]
2010. aug. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Hol lehet olyan aplikátort venni?
2010. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
*p bocsánat
2010. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
lehet kapni applikátoros ob-kat, hipermarketekben :)
2010. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
OB nincs, de a TAMPAX az applikátoros.
2010. aug. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2010. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!