Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki mennyire ajánlja a fogamzás...

Ki mennyire ajánlja a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy kis menszesz késésem és nagyon megijedtünk a párommal, mert még nem tervezünk babát. Eddig óvszerrel védekeztünk de előfordult hogy kiszakadt és nem nagyon bízunk benne. Tudom semmi sem nyújt 100% biztonságot. Elgondolkoztam a tablettán is de bevallom egy kicsit félek tőle nem szeretném magam túl sok hormonnal tömni feleslegesen. Esetleg aki használ tablettát leírná hogy neki melyik vált be? Az mennyire igaz hogy a tabletta miatt el lehet hízni? A tablettát a nőgyógyász írja ki vagy a háziorvoshoz is lehet fordulni? Előre is köszönöm a válaszokat 🙂

2021. jan. 19. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Én nem ajánlom. Elég sok bajom lett tőle. Olyan, ami nagyon sokaknál jelentkezik. De akkor még nem tudtam, hogy attól van. Libidó szinte nullára csökkent, visszatérő fertőzések. Hízni nem híztam. Amikor abbahagytam, akkor ezek mind megszűntek, és másoktól is ezt hallottam, hogy ugyanígy jártak. Én ha újra kezdhetném, akkor sose szedném. Tényleg nem tesznek jót a hormonok.

Háziorvos csak akkor írhatja fel, ha már rendszeresen szeded. Először nőgyógyásznak kell.

2021. jan. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Százféle tabi van, a nőgyógyász írja fel, van akinek gondot okoznak a mellékhatásai, van akinek nem. Van aki vált, és megtalálja a neki megfelelő tabit. Nekem semmi bajom nem volt tőle, pontos lett a menzesz, elmúltak a görcsök. De csak pár évig szedtem, pont

amiatt mint te, de szülések után már nem szedtem semmit. Maradt az óvszer.

2021. jan. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Nekem csak előnyei vannak: nőtt a mellem, híztam (44-ről 55re, ami az egészséges a magasságomhoz képest), sokkal kevesebb a pattanásom, nem fáj a hasam, tudom mikor fog megjönni (sose volt pontos, mindig 30-60 nap között jött meg valamikor).

A legtöbben ott rontják el, hogy nem visznek vérvételt. Igenis kell, hogy pl. Lássa az orvos mennyire van tönkre menve a májad stb.

2021. jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Ha rendesen használjátok és jó minőségű óvszert vesztek, nem igazán kéen, hogy sokszor kiszakadjon... jól helyezitek fel? Milyen márkát vesztek?

Szerintem ha ezen kívül nincs más problémátok a gumival, akkor kár hormonra váltani, előre egyik orvos sem fogja tudni megmondani neked, hogy okoz-e mellékhatásokat majd nálad.

Valami nem oké nálatok a gumihasználattal, én ennek járnék utána. :D

2021. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Durexet használunk mindig. Nem a felhelyezéssel van a probléma igazából.Egyszer fordult elő hogy kilyukadt maga a gumi, az igazából bármikor előfordulhat. Utána volt még egy eset amikor teljesen leszakadt az eleje. Meg ugye a párom mondja hogy gumiban ő sokszor nem érez semmit. Ezért is gondolkoztam el a tablettán.
2021. jan. 19. 10:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Jangee-t szedek már egy jóideje. Alacsony hormontartalmú. Meg vagyok vele elégedve, nincs mellékhatása. Nem híztam tőle. Menstruációs görcseimet szinte teljesen megszűntette. Elég csúnya pattanásaim voltak mielőtt elkezdtem szedni, utána fokozatosan kitisztult az arcom.

De mindenkinek más a szervezete, így nem garancia, hogy neked is ez lenne a megfelelő.

Miután felírta a nőgyógyász az elsőt, utána a házi orvostól is tudod kérni a receptet a továbbiakban.

2021. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem ajánlom.


2.5 évig szedtem, az abbahagyása után 1.5 év volt, mire normálisan beállt a ciklusom,és teherbe estem.

Míg szedtem, sokszor fájt a fejem és elég sírós voltam.

2021. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig semmilyen mellékhatást nem vettem észre, 3 év után a hangulatom ingadozását, nyomottságot és libidócsökkenést annak tudtam be, de valójában nem tudom, hogy tényleg az okozta-e. Most sokkal jobb érzés, hogy nem függök tőle, szeretem figyelni a ciklusomat is, jó érzés látni és képben lenni azzal, hogy mennyire működik a hormonrendszerem. A szexet viszont jobban élveztem én is óvszer nélkül érzés és spontaneitás tekintetében is.

A ciklusomon nem változtatott, előtte se volt pontos, most sem az, 5-10 napos ingadozás van a hosszában.

2021. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem ajánlom.


Míg szedtem, semmi libidóm nem volt (váltottam is, de mind ezt eredményezte), ingerlékeny voltam, gyakran tört rám migrénes fejfájás... miután letettem, majdnem egy év eltelt, mire normalizálódott a menzeszem és minden tünetem megszűnt.


Soha többé nem szedek ilyen szrt senki kedvéért (nekem is az exem vekergett, hogy "nem érez semmit gumiban". Szuper, aztán én mentem gallyra az ő hisztije miatt)

2021. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!