Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesen EKG vizsgálat eredmén...

Terhesen EKG vizsgálat eredménye ez miért rossz?

Figyelt kérdés

Ma voltam terhesen 14 hét 5 naposan EKG vizsgálaton. Az orvos azt mondta nyugtalanítja őt, hogy ennyi idős terhesen ilyen lett az EKG eredmény. Szerinte nagyobb kilengéseknek kellene lennie mint, amilyen.

Nagyon aggódni kezdtem. Olvastam, hogy terhesen a nők szíve megnagyobbodik, hogy több vért pumpáljon. Nekem vajon nem pumpál elegendő vért a szívem? Féltem a babámat, nehogy kevés vér jusson hozzá. A vérvételi eredményeim jók, vérnyomásom kicsit alacsony, terhesség elején volt nagyon alacsony.

Valaki tud segíteni, esetleg hasonló helyzetben volt valaki?

Köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 21. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a covid miatt nem volt ekg, nem fogadtak tavasszal az sztk-ban. A vérnyomáson végig brutál alacsony volt. A babám ennek ellenére egészségesen született.

Két tanács: - ne olvass a neten orvosi dolgokat, mert az egész terhességet végig fogod izgulni

-az ekg eredményről beszélj másik dokival is

2021. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem küldött el kardiológiára?
2021. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem küldött sehová, azt mondta a 2. trimeszter végén csinál még egy EKG-t.

Neten nem olvasgatok sokat már, mert tényleg ijesztő dolgokat írnak. Most már csak az bosszant, hogy minden orvos mond valamit, ami nyugtalaníthat.

Hétfőn megyek védőnőhöz hátha megnyugtat. Addig is ha valakinek van hasonló tapasztalata szívesen venném a válaszát.

2021. jan. 21. 15:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem elég vacak a szívem, mindkét terhességem alatt égnek állt a haja a dokinak az EKG-eredményeim láttám. Már az elsőnél császárt javasoltak, mondván, örüljek, ha a szívem a terhességet kibírja, a második terhességem alatt végig kardiológiai kontroll alatt voltam. Nos: két ép és egészséges gyerek, mindkettő természetes úton jött a világra. Úgyhogy fel a fejjel, persze azért vedd komolyan!
2021. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi ez megnyugtató 😊
2021. jan. 21. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!