Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Merckformin xr 500?

Merckformin xr 500?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ma beszéltem endokrinoligussal,eddig napi 2x1 et vettem be azt mondta (IR miatt) hogy egyszerre legyen meg reggel az 1000 így vagy írassak 1000miliset vagy az 500at egyszerre szedjem be. A kerdesem az lenne, hogy mi babát szeretnénk, ki mennyit szedett? En kevesnek találom, túlsúlyos is vagyok. A cukor értékem éhgyomorra azt hiszem 5.5 volt, es volt egy másik cukor érték is (nem terheles de ehhez kapcsolódó) 6.1. Elég ez a mennyiség tényleg vagy hozzam fel az emelest?
2021. jan. 28. 17:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint a haziorvosomnak hozzam e fel hogy emeljük az ezres adagot, vagy maradjon ennyi, amíg mást nem mond az endrin doki? :)
2021. jan. 28. 17:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Én csak óvatosságra intenélek. Én 70 feletti, II. tip. cukorbetegnek nyilvánított férfi vagyok. Háziorvosom pár éves unszolásának engedtem és elkezdtem szedni a Meckformint. 3 évig szedtem rendszeresen, a vércukor érték nem csökkent, sőt szép lassan emelkedett. Ugyanakkor a szérum vas érték és a hemoglobin meg csökkent. Olyannyira, hogy már szinte alig kaptam levegőt, miközben a vas érték a gyógyszerszedés előttinek az 1/3-ára esett. Ráadásul a mellékhatások között az szerepelt a betegtájékoztatóban, hogy lassú testsúly csökkenést okozhat (ezt kedvezőnek gondoltam), de én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Akkor abbahagytam és diabetológiára kértem beutalót (úgy látszott, hogy a háziorvosomnak ez nem jutott volna eszébe). Ott kaptam egy korszerűnek mondott gyógyszert, ami tapasztalatom szerint (fél éve szedem) hatásos: csökkent a vércukor szint, emelkedett a hemoglobin és végre fogytam kb. 2 kg-ot minden külön sport nélkül. Szóval ne lepődj meg, ha a Merckformin nem hozza a várt eredményt.
2021. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, aki sz.rik bele az egészségébe és csak a csodát várja, az ne a gyógyszerben keresse a hibát. A metformin ma is a kettes típusú cukorbetegség elsőként választandó szere, az más kérdés, hogy nem mindenkinek megfelelő.
2021. jan. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ami a baba projektet illeti kedves kérdező, ezt mindenképpen diabetológussal kell megbeszélni. A metformin helyett általában inzulint szoktak javasolni.
2021. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!