Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak olyanok akiknek genetik...

Vannak olyanok akiknek genetikailag erősebb a menstruációja, vagy mindig van valami a háttérben?

Figyelt kérdés

14 éves korom óta menstruálok, és már azóta mindig nagyon erősen véreztem. Emiatt súlyos vashiányos vérszegénységem lett, ami miatt kórházba is kerültem.

Ekkor 18 éves voltam és az ultrahangon rendben találtak mindent.

Vasat kezdtem szedni, így helyreállt a vérképem, mikor abbahagytam ismét vashiányos lettem.


Még mindig fennáll az erős menstruációm az első 2-3napban óránként kell cserélnem betétet, ha nem otthon vagyok tampont használok különben tuti átáznék.


A kérdésem tehát az lenne, hogy valószínűleg nekem ezt dobta a gép és együtt kell ezzel élnem?

Mostmár minden hónapban szedek vasat egy hétig mielőtt megjön, remélve, hogy ezzel megelőzöm, hogy megint kialakuljon a vashiány.



2021. jan. 31. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

"A kérdésem tehát az lenne, hogy valószínűleg nekem ezt dobta a gép és együtt kell ezzel élnem?"


Azóta, hogy egyszer voltál nőgyógyásznál 18 évesen, nem mentél vizsgálatokra? :D

Mondanám, hogy hül*e vagy akkor, hogy ezt a kérdést itt teszed fel, de inkább azt mondom, hogy menj vissza egy másik nőgyógyászhoz, és keress fel egy endokrinológust is. Jobban jársz. És akkor megkapod a válaszod.

2021. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2021. jan. 31. 11:11
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Igen, én ilyen vagyok alkatilag. Általános iskolából, gimiből is nem egy emlékem van mikor majdnem, vagy ténylegesen foltot hagytam a széken, mert sok volt az a 45 perc, vagy épp dupla óra volt, már nem tudom... Mindenesetre folyamatosan résen kellett lennem az első 3 (néha 4.nap is beindul intenzíven) napban. Nem látták sose okát. Vannak gyerekeim, gyorsan jöttek. Láthatóan jól vagyok, de a terhességet és szoptatás időszakát leszámítva, mindig vashiányos. Ezért feltételezem az erős vérzés a vashiány oka.


Attól még lehet sok oka. Ha azt érzed, hogy valami más sem OK, szabálytalan ciklusaid vannak pl., nem árt említeni. Illetve a vashiany is lehet olyan fokú, hogy ajánlatos kulon kezelni

2021. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)
2021. jan. 31. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

12 éves koromtól 8-9 napos a menstruációm. És brutál erős. Az első 5 napban óránként cserélem a super plus betétet.


Most 38 éves vagyok. Még erősebb lett manapság, már nappal is éjszakai betétet használok :((


Várom a klimaxot, komolyan...


Évente megyek rákszűrésre, ott nem tartja a doki ezt problémának. De én igen.

2021. ápr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Voltam nőgyógyásznál és minden rendben volt. Nem küldött további vizsgálatokra, csak fogamzásgátlót írt fel.

Én viszont szeretnék még utánajárni, nehogy valami komoly baj álljon a háttérben. Mit lenne érdemes még megnézetni?

2021. máj. 7. 20:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ultrahangot csináltathatsz. De ha ilyen típus vagy, akkor mindig erős lesz.

A fogamzásgátlót én nem ajánlom. 2.5 évig szedtem. 1.5 évig tartott, mire rendeződött a ciklusom, miután abbahagytam...


Csak emiatt ne szedd.

2021. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!