Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állandóan aggódom, hogy...

Állandóan aggódom, hogy terhes lehetek. Hogyan hagyjam abba?

Figyelt kérdés

Mindig védekezünk a barátommal (óvszert használunk) és alapjáraton is nagyon óvatosak vagyunk. Mégis, most pár nappal úgy tűnik, hosszabb a ciklusom (alapból 22 napos általában, most 25-nél tartok) és rettegek. Tudom, hogy nem kellene, de mégis, bennem van az, hogy mi van, ha valamit mégis elrontottunk, nem figyeltünk, valami szerencsétlenül alakult, stb. Egyébként görcsöl a hasam napok óta, ami jó jel lehetne, hogy hamarosan megjön, de ugye mást is jelenthet... Folyamatosan a vécére járkálok megnézni, megvan-e már. Tudom, eléggé paranoiás vagyok.

Lányok, akik hasonló helyzetben vagytok, nektek mi szokott ilyenkor segíteni?

19/l



2021. febr. 3. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hagyd abba, hogy hagyd abba 🙃🙂 ne parázz, hátha védekeztek, akkor nem lehet gond.
2021. febr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát, nyugodtan abbahagyhatod, mert ha teherbe estél, az anélkül is ki fog derülni, hogy megállás nélkül azon kattogsz :) Azon meg az ideg már nem fog segíteni, és egyébként sem jelenti a világ végét, meg lehet mindent oldani. Én ezt szoktam tudatosítani magamban és beválik.
2021. febr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Én ezért kezdtem fogamzásgátlót szedni, óvszer mellett folyton stresszeltem.

Inkább a hormon, mint az idegeskedés minden hónapban.

2021. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ènis ilyen vagyok amúgy bár, mi gumit nem használunk csak gyogyszert szedek, de pl az utobbi hónapba szinte alig volt es folyton kattogtam h uristen aztan vettem tesztet ami negatív lett kicsit meg is nyugodtam de utánna meg azon kattogtam hogy mivan ha csak kèsőbb fogant stb ès nem mutatta ki (pedig nem csináltam olyan korán, kb 1 hónappal aktus után) szóval ènis ilyen parázos vagyok de ha vèdekeztek akkor nem kell min idegeskedned, meg amúgy a stressz is nagyon befolyásolja szóval nyugodj meg mert így csak magadat őríted meg feleslegesen. Ha meg pl egy hèt mulva se jön meg akkor vegyèl egy tesztet. De tuti megfog:)
2021. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
En ferfi letemre ovszert hasznalok es mielott elelveznek kihuzom. Dupla biztonsag.;D csak igy erzem magam nyugodtnak.
2021. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

Akkor ne élj nemi éltet.

Vagy fogamázásgátló+óvszer+megszakítás

2021. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is baromi parás voltam, de addig amíg tudtam, hogy egyedül nem tudom megoldani, ha baj van, tehát 18 éves korom előtt. Féltem, hogyha baj van akkor melyik nőgyógyászhoz menjek, ugye ez nem a legolcsóbb mulatság (esemény utáni is drágának tűnt nekem, mert alig kaptam néha néha pénzt) szóval mindenképp egy felnőtt emberhez kellett volna fordulnom segítségért. Mióta elmúltam 18 éves már egyáltalán nem parázok rá, mert tudom, hogy egyedül is megfogom oldani a nőgyógyászommal, félretett pénzem is van, amihez nyúlhatok bármilyen probléma esetén.
2021. febr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az idegeskedés is megzavarja a ciklus hosszát, ez velem is számtalanszor előfordult. Egyébként a 25 napos ciklus sem hosszú még, úgyhogy nyugodj meg, meg fog jonni :)
2021. febr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!