Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fordult-e már elő valakinél...

Fordult-e már elő valakinél olyan, hogy az esemény utáni tabletta bevétele után rá 4-5 napra nagyon erős vérzése jelentkezett? (Menstruációmat csak a hónap végére várom.)

Figyelt kérdés

A tájékoztató írja, hogy előfordulhat pecsételő vérzés, de ezt már nem nevezném annak.


Az esemény utáni tabletta bevétele után 3 napra rákszűrésem is volt. Talán ez is befolyásolhatná?


Az orvost mindenféleképpen felkeresem, csak szeretném tudni járt-e már valaki így.



2021. febr. 11. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Az esemeny utani egy hormonbomba. Kérdezd meg a dokit de szerintem ebben az esetben normalis az eros verzes.
2021. febr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
240V-os?
2021. febr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Igen. De azért figyeld magad hogy el is múljon aránylag hamar, ne húzódjon sokáig. Abban az esetben ha erősödik vagy más panasz van orvossal konzultálj.

A hormonok bizony okoznak ilyet.


Nekem 1x volt amikor nem okozott semmit,és 1x volt hogy vérzést.

2021. febr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az esemény utáni tabletta bevétele előtt tájékoztatást kértem az orvostól, hogy mire számítsak,csak hogy ezt nem említette! Azt mondta semmi gond nem lesz a bevétele után, "kis"pecsételő vérzést fogok tapasztalni és a későbbiekben nem lesz semmilyen káros kihatása. Tájékoztatóban szintén nem tértek ki erre,hogy ennyire erős vérzés tapasztalható, közvetlenül a gyógyszer bevétele után. Említettek" rendkívüli vérzést", gondolom ez a pecsételő vérzésre utal.

A párommal szeretnék a közel jövőben babát, ezt meg is említettem az orvosnak akkor.

De jelenleg próbaidőn vagyok az új munkahelyemen,kicsit megijedtem mikor "úgy alakult a dolog", ezért írattam fel. De ilyen erős vérzésre nem számítottam.

2021. febr. 11. 12:39
 5/10 A kérdező kommentje:
Illetve köszönöm a válaszokat! :)
2021. febr. 11. 12:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezeket találtam neked,ahol szintén beszámolnak vérzésről,plusz ott az orvos válasza is.

Tehát okoz ilyet is de azért figyeld ne húzódjon el nagyon ahogy írtam is fentebb.


[link]


[link]


"Az esemény utáni tabletta nem abortuszt idéz elő, hanem meggátolja a peteérést és a beágyazódást, ezért nem kell minden esetben azonnali vérzésre számítani. Hormontartalma miatt viszont a ciklust felboríthatja, ilyenkor akár szabálytalan vagy elhúzódó vérzés is jelentkezhet. Ha a vérzés a várthoz képest nem jönne meg, friss terhesteszttel kell a nőgyógyászt felkeresni, mert az esemény utáni tabletta sem nyújt 100%-os védettséget."

2021. febr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valóban nagyon köszönöm a segítséged!Kicsit már megnyugodtam! :)
2021. febr. 11. 13:36
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem mondani, hogy kb. 2 napja tart a vérzés, de remélhetőleg hamarosan abbamarad.
2021. febr. 11. 13:41
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen, pár napra rá egyszercsak elöntött a vér, de olyan mértékben, mint még soha előtte. Nem akarom részletezni,mekkora darabok meg mennyi vér jött ki, de iszonyat durva volt. Pár óra alatt elmúlt, után csak kicsit véreztem még néhány napig.
2021. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most már nekem is enyhült, de elsőnek rám hozta a frászt,mert aztán ezt nem neveztem volna pecsételő vérzésnek.
2021. febr. 12. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!