Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már lassan két éve nem menstru...

Már lassan két éve nem menstruálok. Valaki átélt már hasonlót?

Figyelt kérdés

Utoljára természetes menstruációm másfél évvel ezelőtt volt. Először nőgyógyászhoz fordultam a problémával, aki ki sem vizsgált rendesen, de annál határozottabban javasolt mindenféle gyógyszeres kezelést. Sajnos ekkor még elég tudatlan voltam a témában, teljesen ráhagyatkoztam. Először premenset javasolt és E vitamint, ezt hónapokig szedtem, de semmi. Próbálkozott norcoluttal is, de az is csak 1-szer okozott vérzést, utána semmi.

Aztán a tanácsára elkezdtem fogamzásgátlót szedni (ezt azóta is bánom...), ettől szabályosan jelentkezett a megvonásos vérzés. Csakhogy három hónap után mélyvénás trombózisom lett tőle (ez történt egy évvel ezelőtt), azóta természetesen semmilyen hormon alapú gyógyszert nem szedek. De azóta semmilyen vérzésem sem volt.


Nőgyógyászt váltottam, aki végre rendesen kivizsgált, és annyit állapított meg, hogy a petefészkem alulműködik, nem termel elég hormont.


Endokrinológushoz is fordultam kb. 4 hónapja, azóta hormonmentes terápiával próbáljuk helyreállítani a ciklusomat, de még semmi változást nem érzékeltem.


Már nagyon elkeserít a téma, egyszerűen belefáradtam az egészbe. Szeretnék pár éven belül gyereket, de lassan már úgy érzem, hogy sosem jövök helyre...


20 éves vagyok, normális súllyal, nőies testalkattal, mégis úgy érzem, hogy fokozatosan elvesztem önmagamat.


Ha bárki átélt már hasonlót, vagy csak vannak tanácsai, akkor nagyon hálás lennék a segítségért. Van még remény, hogy újra "normális" legyek?


2021. febr. 12. 23:42
 1/9 Angel3000 ***** válasza:
32%
Kedves kérdezô! Pròbàlj inni Cickafark teàt,- àltalàban meghozza a vàrva vàrt menstruàciòt! Minden jòt!
2021. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Ihat ő bármilyen cicafark teát, de akkor is az okokat kéne kideríteni.

Közvetlenül két dolog okozhatja: Alacsony ösztrogénszint (ösztrogén - amitől megvastagszik a méhnyálkahártya) vagy a folyamatosan magas progeszteron (aminek lecsökkenése miatt válik le menstruációkor a méhnyálkahártya).

Nyilván azt kéne megtudni, hogy ezekből miért nem megfelelő mértékben termelődik a szervezetedben.

2021. febr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Voltam hormonvizsgálaton, az alapján állapították meg a petefészek alulműködést. A progeszteron és az ösztrogén szintem is alacsony volt.
2021. febr. 13. 00:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az alacsony ösztrogén miatt el sem kezd megvastagodni a méhnyálkahártyád.

A másfél év előttig normális volt a ciklusod?

2021. febr. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincsen most egy gyógyszer miatt, aminek a leváltásán dolgozom. Szóval ne aggódj, másnak is van ilyen problémája, és nem szabad belefáradni.
2021. febr. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a válaszokat!


4-es: Sosem volt óramű pontosságú, de előtte 28-30 napos ciklusaim voltak, néhány stresszesebb időszakban késett csak pár napot.


5-ös: Neked pedig kitartás!

2021. febr. 13. 20:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3 évig nem jött meg. A pajzsmirigyemet kellett kezelni, utána helyre állt a ciklusom.
2021. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyen a prolaktin szinted? És a pajzsmirigy hormonok?


Amúgy pedig D-vitamin rendszeres szedésével is megpróbálkozhatnál.

2021. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigyproblémákon egy jól összeállított vitaminkúra sokat segíthet:

szelén + cink + jód + c vitamin + d vitamin + k vitamin + b vitaminok

E vitamint és béta karotint is szedek mellé.

Szelénhiányos állapotban a pajzsmirigynek nincs mivel dolgoznia, nem tud elég hormont termelni. Télen általában hajlamos vagyok pajzsmirigy alulműködésre és ez a mix rengeteget segít.

2021. ápr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!