Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló után miért van ez?

Fogamzásgátló után miért van ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy miért lehetséges az, hogy szedtem cypromix fogamzásgátló tablettat, fél évig, az első hónapban mikor már beállt végre a ciklusom fogytam 14 kilót, abbahagytam a tablettát mert babát szeretnénk, viszont azóta (kb fél éve) továbbra sincs menzeszem, csak segítséggel, es vissza is híztam azt a 14 kilót pedig nem eszem többet mint akkor.. Miért?
2021. febr. 18. 14:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és IR-em van. A pajzsmirigyemmel minden oké, hormonok elvileg jók. 16 evesen kezdődött ez az egész hogy nem jön meg rendesen, sokszor volt es van hogy 2-3 hónapig se jön meg. Legutóbb Norculut szedese után jott meg. En nem zabálok sőt.. 8 órát dolgozok, es van hogy 2 mandarint eszek meg majdnem egész nap. Mikor szedtem a fogamzásgátlót minden jó volt 14 kiló mínusz, most abba hagytam mivel babát szeretnénk, es 3 hónap alatt kb vissza is jött egyből. A menstruáció állhat gondolom a háttérben
2021. febr. 18. 14:47
 2/4 anonim ***** válasza:
IR diétázol? Endokrinológusnál voltál?
2021. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Voltam endokrinoligusnal es a dietat is tartom
2021. febr. 18. 18:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Én több mint fél éve hagytam abba a gyógyszert 12 év után, volt 2 vérzésem, de azok is csak 1-2 napig tartottak, október óta pedig semmi :(

Én nem szeretnék hormont szedni, hogy megjöjjön mesterségesen, szerintem az csak még jobban megborítaná a szervezetemet. Voltam nőgyógyásznál és endokrinológusnál is, az eredményeim rendben vannak, mind a ketten azt mondták, hogy ilyen hosszú gyógyszerszedés után van, akinek évekbe telik mire beáll a ciklusa, türelmesnek kell lenni.

2021. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!