Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folsav terhesség előtt?

Folsav terhesség előtt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy, jelenleg baba teevezesben vagyunk december óta, azóta folsavat szedek, még van két heti adag. Azért kezdtem el szedni mert hallottam hogy segít a teherbeesésben plusz fontos a magzatnak is. Most viszont azt olvastam hogy a baba tervezés előtt egy honappal kell elkezdeni, túl hamar kezdtem el? A másik ha teherbeesek mondjuk 3 hónap múlva, ujra kezdjem szedni, vagy lehet folyamatosan a terhességig, es alatt is?

2021. febr. 23. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz a folsavtól, ha terhes leszel az idegcső záródási rendellenességek miatt lesz fontos, szedheted folyamatosan.
2021. febr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A folsav nem segíti a teherbeesést. Korai magzatfejlődési rendellenességek kivédésére szedetik már a fogamzás előttől. Inkább szedd "túl korán", mint túl későn, mert az a magzatfejlődési szakasz, amiben védelmet nyújt, annyira korai, hogy jó eséllyel még nem tudod, hogy babát vársz. Ezért a pozitív teszttől szedni legtöbbször már túl késő, inkább szedd folyamatosan a fogantatásig és még utána is legalább a 12. hétig. De biztonságosabb, ha mindjárt folátot szedsz.
2021. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Teherbe esés előtt felesleges
2021. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem felesleges, hiszen a kritikus - folsav által védett - fejlődési szakasz pont az 5-6. környékén zajlik és a legtöbben ekkor tesztelnek, így könnyű lekésni róla, hogy védett legyen az embrió.
2021. márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!