Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti már a terhességet megelőzőe...

Ti már a terhességet megelőzően szedtetek folsavat, baba váró vitamint? Ha igen mennyivel a terhessegetek előtt kezdtetek el szedni?

Figyelt kérdés

2020. márc. 3. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Csak folsavat, mert az elég fontos.

Bár úgy hallom ma már folátot javasolnak. Olvass utána.

Kismama meg stb vitamin sztem felesleges.

2020. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én femibion 0-t szedem jelenleg, ebben folát van valóban.
2020. márc. 3. 12:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Femibion 0-t, pont egy hónappal azelőtt kezdtem, hogy sikerült teherbe esnem. Előtte sima jutavites folsavat szedtem.
2020. márc. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én multivitamint (Biotech) szedtem, de abban is volt folsav és minden más, amire szükségem volt. Hónapokkal előtte kezdtem szedni.
2020. márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak folsavat.

Az első nem tervezett volt, így kb 8 hetesen kezdtem szedni, a másodikkal 1 hónappal a terhesség előtt kezdtem

2020. márc. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

6 hónapja szedem a Femibion 0-t.

De baba még sehol...

2020. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak folsavat. Terhesség alatt terhesvitamint.
2020. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Az elsőnél fél évvel előtte szedtem a folsavat (kicsit váratott magára a gólya).


A másodiknál 1 hónapja szedtem és meg is fogant.


(Érdemes odafigyelni a magzatvédőkre. Én pl. egyik fajtát sem szedhedtem, mert pajzsmirigy nyűgöm van, és ezekben mind van jód - ami nekem ellenjavallott.)

2020. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
1 hónappal az első védekezés nélküli alkalom előtt elevitet kezdtem szedni. Még egy doboz elevit, majd GAL babaváróra váltottam (ebben folsav helyett csak és kizárólag folát van) meg is fogantam, de sajnos nem maradt velünk 😔 azóta még nem lettem várandós. Szedem a GAL babavárót(ez amúgy multivitamin), inozitot, plusz E-vitamint. (ez a 10.hónapunk)
2020. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!