Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P3 citológiai eredmény,...

P3 citológiai eredmény, meghatározhatatlan ASCUS?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég voltam rákszűrésen és a citológiai eredményem P3 lett, meghatározhatatlan Ascus-sál.


Kicsit aggódom, mert az orvosom semmilyen gyógyszert nem írt fel, mikor visszamentem meg se vizsgált, annyit mondott hogy menjek vissza 3 hónap múlva és újra megismételjük a rákszűrést.


Ebbe nem tudtam belenyugodni, így kértem időpontot magánrendelésre, de sajnos addig még várnom kell.


Valakinek volt hasonló eredménye, nagyon aggódnom kellene?



2021. márc. 5. 08:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nincs olyan szűrés esetleg ami minden fertőzést kiszűr, ami esetleg okozhatja a P3-át? Ha igen, ezt a nőgyógyász is elvégezhet?


Olyanra gondolok, hogy esetleg gombás vagy baktériumos elváltozás okozhatta ezt az eredményt. Sokat olvastam és elég sok mindent felsoroltak ami okozhatja ezt az eredményt nem csak a HPV.


Vagy lehet most írtó nagy butaságot kérdeztem.

2021. márc. 6. 14:59
 12/12 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász vehet kenetet, amit elküld tenyésztésre. Ott kiderülhet, hogy csak egy baktérium vagy gomba okozta az eredményt. Viszont ezzel párhuzamosan tényleg érdemes lenne egy HPV tesztet is kérni, rengeteg féle törzs létezik, vannak ártalmasak és kevésbé ártalmasak is. Nekem például ascus 1 lett, vették kenetet és kértek mellé HPV tesztet is. Utóbbi negatív lett, csak valami bacit találtak. Szóval ne aggódj, ne gondolj egyből a legrosszabbra. Menj vissza egy másik dokihoz, mondd hogy gyereket akartok, nem érsz várni. :)
2021. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!