Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetek, ha kényelmetlen...

Mit tehetek, ha kényelmetlen a tampon?

Figyelt kérdés
Lényeg annyi, hogy kipróbáltam az o.b mini tamponját, (életemben először) nagyon nehéz volt felhelyezni, és állandóan kicsúszott, meg nyomott is. Amikor ki akartam húzni, olyan, mintha belülről téptek volna. Kicsit keménynek is éreztem, szóval nem tudom, pontosan mi a baj. Annyi még fontos lehet, hogy 16 éves vagyok, szűz, és csak azóta is csak párszor használtam tampont (a 2.-3. alkalom után már azért könnyebb volt a használata)

2021. márc. 6. 22:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a szűzhártyámban ugye nem tesz kárt?
2021. márc. 6. 22:08
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Használj betétet. 30 éves vagyok, nekem se vált be a tampon.
2021. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Ne aggódj ami a szüzességedet illeti. Majd elmúlik, és nem leszel szűz.
2021. márc. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Nyugodtan használhatsz szűzen is tampont.


Valszeg nem toltad elég mélyre, az3rt nyomott. A záróizom mögé kell tolni.

2021. márc. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Zaroizma a húgycsőnek és az anusznak van. A vaginanak nincs...
2021. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Valószínűleg nem jól használtad, nem toltad be eléggé és azért volt kényelmetlen és azért csúszott ki. Ne félj tőle, simán ki fog jönni. Kis gyakorlás és simán menni fog. Amúgy meg ne húzd ki addig, amíg nem telt meg és kemmény, úgy nem lesz az se kellemetlen.

Szüzen is lehet használni, de ha neked nem komfortos, maradj a betétnél és max kipróbálod újra később a tampont.

2021. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Uhh átérzem a helyzeted, ezt idővel érezni fogod. Nekem is sokszor volt, hogy nem tudtam rendesen ülni, mert nyomott.Kitartás, ne add fel.
2021. márc. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Ugyanez volt nekem is az első pár alkalomnál. Egyszerűen be sem ment rendesen még a mini se. Én is szűz voltam amikor elkezdtem használni. “Muszáj” volt a családi túrázás miatt a hegyekben amit betéttel nem éltem volna túl. Azért lehetett kényelmetlen mert nem toltad be eléggé. És igen ha rossz irányba tolod akkor hiába erőltetetd nem fog teljesen bemenni főleg az első alkalmakkor és ha be is megy nyomni fog. Ha pedig kilóg kicsit akkor is nyomni fog. Picit ferdén kell tolni inkább mint tő egyenesen. Nem fog benned maradni ne aggódj, szóval nyomd addig ameddig kicsit sem lóg ki. Kiszedni meg tényleg akkor érdemes ha már érzed hogy megtelt, mert akkor nem fáj ( mert nyilván ha száraz az nem túl kellemes). Bár eleinte nekem is volt olyan hogy valahogy rosszul tettem be( szerintem egyenesen benyomkodtam valahogy, ki is lógott szerintem) és akkor nagyon fájt nekem is kiszedni. De a lényeg az, hogyha jól csinálod nem szabad hogy fájjon, viszont muszáj kísérletezni. Pár alkalom és ráérzel, menni fog.
2021. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%
mindenképp maradj a betétnél. én 26 vagyok 14 éve menstruálok és soha életembe nem használtam tampont. nődokim nem is ajánlja ezt mondta: lehet h a betét kényelmetlen de biztonságosabb. és lám igaza van. ha erős a vérzésed rakhatsz be kettőt kicsit eltolva egymáson vagy nagyon vastagot pl tenát. én soxor azt használok. olyan mint egy pelus de nem ázok át vele. nappalra én harinacit szoknyával viselek mert a hari helyén tartja nem csúszkál szoknyán át pedig nem látszik. éjjelre meg a tenás bugyira ráveszek cicanacit az rámtapad így a betétet helyén tartja. tudom kicsit kényelmetlen megoldás ez a pelus módszer ráadást csörög zörög de meg lehet szokni. nő létünkre muszáj nem tudunk mit tenni. nekem még a hasam is rettenetesen fáj az első két napba de nem tudok mit csin tűröm.
2021. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Nekem sosem ment a tampon használat, pedig többször is próbáltam, de nem vált be. Aztán hirtelen felindulásból vettem egy menstruációs kelyhet, és már elsőre működött! Azért szeretem jobban, mint a tampont, mert 1. nem lóg ki a zsinór, teljesen láthatatlan, 2. több ideig lehet fent mint egy tampon, 3. ha már az utolsó napokon vagy, és már nincs elég „anyag” ami megtöltse, akkor sem kényelmetlen a levétele. És még egy bónusz: véded vele a környezetet.:)

Szóval ha esetleg neked sem válik be a tampon, én csak ajánlani tudom a kelyhet.

2021. márc. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!