Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túl lehet ezen valaha is...

Túl lehet ezen valaha is lendülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az én történetem nem valami egyszerű. Volt egy terhességem, azonban sajnos vetélés lett a vége, mely műtéttel zárult. Azóta nagyon félek attól, hogy ez megint bekövetkezik ezért inkább a fogamzásgátlás mellett döntöttem. 1 hónapja és két hete szedem a gyógyszert, a barátommal csak kétszer voltunk együtt, akkor is óvszerrel és még így is nagyon tartok attól, hogy újra bekövetkezik a baj.

A negatív kommenteket kérlek mellőzzétek, így is stresszelek épp eleget emiatt. Köszönöm.



2021. márc. 11. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
HA túl tudsz rajta lendülni, szakember segítségével vagy nélkül, akkor is rengeteg idő fog kelleni hozzá, de lehetséges.
2021. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust, vagy olyan csoportokat ahol hasonlót átélt nőkkel tudsz beszélni. Ezek sokat segítenek. Biztos idő mire helyrejössz, de rengeteg anyának lett gyereke vetélés után is, szóval gondolj arra hogy ők is túljutottak ezen akkor te is túl fogsz.
2021. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, nem akarlak megsérteni, de a fejedben kell rendet rakni. Szerintem nem tévedek, ha az első terhesség nem volt tervezett, ami eleve stressz, ha meg úgy döntöttél/tetek, hogy megtartod, akkor a vetélés teljesen összezavart. Most meg már a szexuális életetek is veszélyeztetheti ez, az alapoktól kell kezdeni.. Nem tudom hány évesek vagytok, mennyi ideje együtt, mennyire harmóniában, ezt gondold végig, valószínűleg nem a vetélés a baj, hanem hogy nem tartotok azon a szinten, hogy gyereket vállaljatok, ez nem baj, de nem szabad, hogy megfelelő védekezés mellett is stresszeljen.
2021. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Hármas: Igen, valóban nem volt tervezett a terhesség, ezt jól látod. Én 23 vagyok, barátom 28 és kicsit több mint egy éve vagyunk együtt, a harmónia meg van közöttünk és szeretjük is egymást, de még valóban túl korainak tartanánk a gyerekvállalást.

Az eset óta valóban nagyon keveset voltunk együtt ( de azt is persze védekezéssel ) de valahogy megrengett bennem a bizalom minden iránt. Ebbe maga a barátom nem tartozik bele, végtelen türelmes és nem erőltet semmit, viszont én személy szerint haragszom magamra, mert ugyanakkor tudom, hogy nem teljesen normális az a fajta stresszelés amit produkálok..

2021. márc. 11. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!