Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 5 éve nem jött meg a menstruác...

5 éve nem jött meg a menstruációm, visszajöhet valaha? 22/L

Figyelt kérdés
Tudom, már rég orvoshoz kellett volna mennem, de idő közben anorexiás voltam, és amiatt múlt el, és féltem az orvosoktól. Most is még 40 kg vagyok, de szerintetek van rá esélyem, hogy egy nőgyógyász tud rajtam segíteni, vagy ha felszedek még pár kg-t egy idő után visszajön? vagy ebbe már ne is reménykedjek? Van valakinek ebben tapasztalata?

2020. jún. 23. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Nekem egy évig maradt ki, én is féltem orvozhos menni, de amikor ravettem magam, kaptam gyógyszert, ami újra beindította.


Nem akarok hülyeséget írni, de nem biztos, hogy reménytelen, nyugodtan menj el orvoshoz.

2020. jún. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
55 kiló körül talán rendbe jössz. Míg az alatt vagy, nem valószínű.
2020. jún. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nekem akkor jött vissza (3 évvel a gyógyulás után), amikor már volt rajtam egy kis felesleg is. Szerintem még híznod kellene ahhoz, hogy megjöjjön.
2020. jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Igen vissza fog jönni, ha az anorexián sikerül felülkerekedned. Újra menstruálsz majd, de ehhez híznod kell még jó pár kilót.
2020. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Régebben mielőtt nem voltam anorexiás, kb 44 kilóval megvolt, ha visszahízok oda, van esélyem?

Kettes: 45 kg volt a max súlyom, mert a családba többnyire mindenki vékonyabb testalkat. Anyukám volt 55 kg, de Ő 172 cm, én csak 163.

2020. jún. 23. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:
#5-ös A testzsírszázalékodon múlik, nem feltétlenül a kilókon lehet, hogy 4-5kg már elég neked. Én 160cm-el 48kg-al már nem menstruáltam.
2020. jún. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó: Te hülye vagy? Szerinted az anorexia olyan marha jó dolog? Ne legyél már fogyatékos. Ha nem akarsz menstruálni, akkor szedjél olyan tablettát, ami mellett 3 havonta van vérzés, vagy rakass fel egy hormonos spirált, aztán neked se kell vele szenvedni.


Kérdező: Helyre fog jönni a menzeszed, ha elérsz egy normális testsúlyt/testzsírszázalékot. A szervezeted okosabb mint te, tudja, hogy ilyenkor nem kell még egy plusz terhesség is. De ha helyrejössz, vérzésed is lesz, nyugi.

2020. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor nem jött meg mikor 33 kiló voltam a 152 centimhez, de gyorsan hozzáteszem nem anorexia miatt lettem ennyi hanem a munkahelyem miatt és szó szerint enni se tudtam annyira totál ideg voltam minden nap. Nekem is előtte 45 kiló volt a súlyom, de amikor felmondtam és vissza híztam 40 kilóra nekem megjött. Pedig nekem is azt mondta az orvos hogy majd csak akkor fog megjönni ha vissza megyek a normál súlyomra, de jegyezd meg a lényeg nem a kilókon van hanem a testzsír %.
2020. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!