Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor múlik el a barnás...

Mikor múlik el a barnás folyás a fogamzásgátló elkezdése után?

Figyelt kérdés

9 napja kezdtem el fogamzásgátlót szedni, a ciklusom második napján vettem be az első tablettát. A "sima" menstruációs vérzésem már abbamaradt, de azóta is ilyen barnás folyást tapasztalok. Úgy tűnik néha, mintha enyhülne, aztán megint erősebben visszatér.

Tudom, hogy ez normális, és időbe telik, mire hozzászokik a szerevezetem az új hormonszinthez, de eléggé zavar a dolog, és kíváncsi vagyok, mire számíthatok. Fenn fog ez a jelenség állni egész hónapban is akár, vagy még tovább? Fog enyhülni esetleg? Nektek mik ezzel a tapasztalataitok?

Köszönöm szépen előre is!

19/l



2021. márc. 17. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 hónapban bármi elképzelhető, türelem.
2021. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudja neked senki megmondani, mert mindenki teste más. Van akinek első két hónapba volt ez, nekem pl. csak az elsőbe.
2021. márc. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Tabletta: nem emlékszem a nevére, kb három évig szedtem. Úgy emlékszem, az első napon kellet beszednem az első tablettát. Utána egy hónapon keresztül folyamatosan volt barnás folyásom, végig betétet kellett hordanom. Az áttöréses vérzés hamarabb is jött meg és nagyon erős és fájdalmas volt.

2. Tabletta: Sienima a neve. 2 évig szedtem, most hagytam abba a mellékhatásai miatt, nem érte már meg nekem. Nem is fogok többet szedni ilyesmit. Na, azzal volt az első hónapban migrénes fejfájásom, hányingerem, durva levertség.


Az első három hónapban még sok minden elképzelhető. Be kell állnia a szervezetnek az új hormonszintre.

2021. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!