Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki ért hozzá segítsen!!?

Aki ért hozzá segítsen!!?

Figyelt kérdés

Voltam ma nőgyógyásznál (mint kiderült gombás fertőzésem van..)

Fel írt az orvos egy hüvelykúpot(6db van benne) egy krémet (amit külsőleg kell alkalmazni)és egy hüvelykapszulát(amit szájon át kell bevennem).

A kérdésem az lenne, hogy ha 3.-a körül jön meg a mensim a hüvelykúp addigra elfogy, de a hüvelykapszula nem. Ma voltam először nőgyógyásznál és kissé izgultam, nem nagyon tudtam hogy szükségem lenne pár kérdés feltevésére.

Menstruáció alatt lehet szedni a hüvelykapszulát és használni a krémet? Tudom, nem a legjobb neten utána olvasgatni a dolgoknak, de olvastam azt is hogy nem szabad meg azt is hogy lehet és semmit nem befolyásol.

Ha “lejárt” a hüvelykapszula szedése, utána kell még a krémet használnom? Ha igen, krém használata mellett lehet nemi életet élni?(óvszerrel)

Mivel olvastam hogy a kúp után 1-2 napig nem ajánlott a nemi élet óvszerrel, mivel befolyásolja a védő képességét vagy valami ilyesmi.😅

Remélem valaki tud segíteni és válaszokat adni nekem a napokban :)


18/L



2021. márc. 26. 00:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megjön a havid, akkor arra az időtartamra a hüvelykúpot mellőzni kell, mivel semmi értelme nem lenne a használatának. A szájon át szedhető kapszulát azt szerintem használhatod vérzés alatt is. A nemi életet szintén hanyagolnám (még óvszerrel is), az újbóli fertőzés elkerülése érdekében plusz a gyógyulás érdekében.
2021. márc. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És esetleg azt nemtudod hogy a krémet meddig kell használnom?😅 Amíg elnem fogy a kapszula es a kúp vagy utána is kell?
2021. márc. 26. 09:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyan én a Canesten Kombit használtam anno gombára, de addig kentem magamra a krémet, amíg el nem fogyott. Nem volt nagy tubus.

1-es voltam

2021. márc. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!