Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szép napot! Kérem segítsen...

Szép napot! Kérem segítsen valaki, akinek hozzám hasonlóan emetofóbiája van, vagy ért hozzá! Már ez a 8. pszichológus, akinél vagyok és kezdem megunni. Aki kigyógyult belőle, az hogyan csinálta?

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
És hogy kezeltek azok a pszichológusok? Mennyi ideig jártál egyhez? Mert a fóbia nyilvánvalóan szorongás, és azt kell kezelni, nem a konkrét megnyilvánulási formáját. Nem különbözik egyik fóbia a másiktól. Az elefántoktól is félhetnél, azt is ugyanúgy kéne kezelni. Lehet, hogy nem működsz együtt a pszichológusokkal. Biztos, hogy pszichológus volt mind, és nem valami ezo-izé?
2020. okt. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm,hogy válaszoltál!

Igen, pszichomókus volt mindegyik, az utóbbi, akinél most vagyok az meg pszichiáter. Én együttműködök, mert én szeretném a legjobban,hogy meggyógyuljak.

Változó, az elsőhöz 2 évig, a másodikhoz nem sokáig, mert elköltöztünk, a harmadikhoz szintén nem sokáig, mert ő nagyon nem tetszett, a negyedikhez 3 évig, az ötödikhez is 3 évig, a hatodikhoz nem sokáig, mert ő költözött el, a hetedig az meg továbbított a mostanihoz, akihez kb nyár vége óta járok. Egyébként ezen kívül van még sajnos egy rakás mentális problémám, szóval sokszor inkább azokat kezelik, nem azt, ami miatt hozzájuk fordultam.

2020. okt. 18. 16:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezek összefüggenek, egy fóbia nem külön betegség, hanem a szorongás megjelenési formája. Jól teszik, ha azt kezelik. Ha megszűnik a szorongás, magától megszűnik a fóbia is.
2020. okt. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de nagyjából 14 éve nem szűnt meg a szorongás, hiába jártam mindig a pszichológusokhoz, a pszichiáter meg gyógyszert adott, hogy az majd segít, szedem 2 hónapja, de még nem érzek semmit
2020. okt. 18. 17:11
 5/7 anonim ***** válasza:
És a pszichológusnak "átadod" magadat, feltárjátok a múltat és a jelent? Működnie kéne! A gyógyszer meg ha nem hat, lehet másikkal próbálkozni.
2020. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen. Szerintem inkább az a gond, hogy mivel ez a probléma amióta az "eszemet tudom" fenn áll, ezért nem tudok visszaemlékezni semmilyen konkrét eseményre vagy traumára, ami kiválthatta belőlem, ezért a pszichológus sem tudja, hogy hol kell keresni, mit kéne feldolgoznom
2020. okt. 18. 18:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát a szülőkkel való viszony, biztonságot nem nyújtó anya. Nem kell ahhoz trauma.
2020. okt. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!