Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum és hüvelygomba...

Antibiotikum és hüvelygomba elleni hüvelykúpot szabad egyszerre?

Figyelt kérdés
Hólyaghurutra kaptam 5 napos antibiotikumot (suprax), amúgy is akartam hüvelyflóra helyreállítást csinálni, de csak a kúra után, viszont holnap lesz az utolsó antibiotikumos napom, ma estére meg mar piros a hüvely körül és irritált (volt már ilyenem és igazolt gombám is, tudom hogy milyen!). Szóval, elkezdhetem már ma este a Micovag hüvelykúpot, illetve holnap valószínűleg venni fogok Gynoxint vagy Pevaryl Ladyt, ezeket szoktam gombára ha gond van. De ezek szintén úgymond kinyírják a hüvelyflórát, tehát onmagaba Kúp után is kellene ph helyreállító Kúp. Az antibiotikumtól meg már így is kivan odalent. Nem lesz ez így rossz hogy antibiotikum után egyből egy másik "gyógyszeres" kúpot alkalmazok? És egyáltalán a felsoroltak mehetnek antibiotikummal egy időben is?
2021. márc. 29. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
A gombaellenes készítmény csak gombára hat, nem nyírja ki a hüvelyflórát. Az antibiotikum nyírja ki.
2021. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pedig a gombaelleni Kúp után is kötelező a hüvelyflóra helyreállítása. De egyébként nem ez volt a kérdés.
2021. márc. 29. 20:59
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy kötelező. Mint mondtam, a gombaellenes szer szelektíven gombákra hat, baktériumokra nem, tehát nem fogja a normál flórát kiirtani.

Sosem használtam hüvelyflóra helyreállítót gombás fertőzés esetén, mégsem jött vissza.

2021. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg egyszer szedtem Zinnatot felső légúti szarra, toltam mellé a hüvelyflóra helyreállítót, és egy kalap szart nem ért, a 3. napon úgy begombásodtam, mint a fene. Egy adag Gynazol helyretette, és nem használtam utána helyreállítót...
2021. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként örülnék ha valaki valaszolna a kérdésemre is, mert amúgy nem érdekel mások igazának bizonygatása :D mehet a gomba elleni Kúp antibiotikummal egyidoben vagy sem?! A többi nem érdekel, bocsi..
2021. márc. 29. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha te ezt nem bírtad leszűrni a válaszból, akkor nem lehet rajtad segíteni.

De akkor leírom, hátha így felfogod:

IGEN, lehet használni.

És NEM, nem rontja az állapotot, nem fogja még jobban kiirtani a hüvelyflórát, mert harmadjára is leírom, hogy a gomba ellenes szer gombára hat, nem a baktériumokra.

De ha annyira marhára szeretnéd, akkor majd a hüvelygomba ellenes kezelés UTÁN használd a flórahelyreállítót, mivel ha most nem használsz gomba ellenes szert, akkor a helyreállítótól rohadtul nem fog elmúlni a gombád.


Szívesen.

2021. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1. Senki se mondta, hogy a helyreállító kúptól elmúlik a gomba

2. Nem kell sem hülyének nézni, sem lekezelő stílusban válaszolni

3. Az első 2 válaszból csak a saját igazad bizonygattad, és simán lehetne egyéb okok miatt is, hogy az antibiotikum nem fér meg gombaellenes szerrel, mivel pl. Hüvelyi hormongyűrűre is hatással van az AB.

4. Sikerült volna elsőre is felfognom, ha a kérdésre válaszolsz, de hidd magad nagyon okosnak akkor, és nekem nehéz a felfogásom! :)

2021. márc. 29. 23:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül az antibiotikumtól van ki odalent, hogy a te megfogalmazásodat használjam, hanem magától a húgyúti fertőzéstől (ill. annak baktériumaitól és azok bomlástermékeitől, amelyektől pirosak lehetnek és csíphetnek a külső nemi szervek, pont úgy, mint egy gombás fertőzésnél) Hacsak nincs túrós folyásod, érdemes pár napot várni az antibiotikumos kezelés után, mielőtt újabb kezelésnek vetnéd alá magad.

A hüvelyflóra-visszaállító szerek hasznossága amúgy eléggé vitatott az orvosi szakirodalomban.

2021. márc. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos már 2x jártam így mint te. A nődoki azt mondta hogy nincs köze egymáshoz és még írt fel szájon át szedhető gomba elleni hyógyszert is+ kúp+ Ugye az antibiotikum. És nekem mindig javasolják a helyreállítót utána. Több orvosnál voltam, mind a négy javasolta a helyreállítást. Én még gyomorra is vettem probiotikumot, biztos ami biztos.
2021. márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!