Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta abbahag...

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után kinek milyen problémái voltak? Van olyan, akinek esetleg semmi gondot nem okozott az abbahagyása?

Figyelt kérdés
Hány év után hagytátok abba? Mennyire gyakori a tabletta abbahagyása után pl. a hajhullás, pattanásosodás? Menstruációtok mennyi idő után állt be nektek normálisra? Bármilyen tapasztalatra kíváncsi lennék.
2021. ápr. 2. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Mitesszeres lettem baromira utána. Na most a probléma ezzel az, hogy nem a fogamzásgátló mellékhatása, hogy az lettem, hanem előtte is az voltam, csak a foggátló csudi bőrt varázsolt nekem. Így utána baromira feltűnő volt, havonta járkálhattam kozmetikushoz arckezelésre hogy tüköre tudjak nézni.

Semmilyen más tünetem nem volt ezen kívül, persze ha nem vesszük, hogy tényleg MINDEN visszaállt a régi kerékvágásba, ergo a menzeszem megint fájt, és baromi sok volt.

2021. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és már az első hónaptól kezve minden ugyanolyan volt, előtte 3 évet szedtem, de azonnal beállt a menstruációm.
2021. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Nekem a hátam volt pattanásos előtte, ha abbahagyom, biztos újra kijönnek.

Viszont azért az jó dolog, hogy neked igazából semmi olyat nem okozott, ami előtte nem volt.

2021. ápr. 2. 20:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Túl fiatalon (17 évesen) kezdtem szedni, akkor még csak nagy hormontartalmúak voltak. 17 évesen Postinor, hetente, kéthetente (akkor a havi max 4 volt a max ajánlás, és nem sürgősségi volt, hanem rendes esemény utániként reklámozták), illetve 20 évesen kezdtem a Tri-regolt.

Amikor abbahagytam, káros hatást nem tapasztaltam. Viszont természetes úton nem tudtam teherbe esni. Az orvosom ezzel magyarázta.

2021. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2.5 évig szedtem fogamzásgátlót (lindynette 30).

Az abbahagyása után 1.5 évig tartott, amíg rendeződött a ciklusom. Addig volt, hogy 1.5 hónapig meg sem jött, utána meg 1 hónapig véreztem egyfolytában.

2021. ápr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem egyévig szedtem gyógyszert, és miután abbahagytam, 1,5 évig összevissza jött meg. Hol hónapokig semmi vagy pár csepp, hol három hétig "ömlött".


Soha többet.

2021. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Rossz lett a hajam, hamar zsirosodik, alja viszont szarazabb lett. Menstrim 26 napra jon meg. Erzem az ovulaciot. Nincsenek fejfajasaim de vannak kisebb gorcseim. Borom picit rosszabb lett. Hiztam 4 kilot ami sehogy se birok ledobni.
2021. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 évig szedtem, semmilyen változást nem vettem észre. Nem volt teljesen szabályos a ciklusom előtte, utána sem.
2021. ápr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!