Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes elmenni nőgyógyászhoz...

Érdemes elmenni nőgyógyászhoz ha sosem éltem még nemi életet és lassan 25 éves leszek? Meg kérdezhetem ki mikor ment el először nőgyógyászhoz? Kicsit félek és szégyenlős is vagyok.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Hiába mondanak mást, amíg nem éltél nemi életet és nincs panaszod, nincs értelme elmenni.
2021. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
#1-es pl.ciszta, hormonzavar szex nélkül is kialakulhat, érdemes eljárni egy nőnek nőgyógyászhoz évente
2021. ápr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Még egyszer mondom, amíg nincs panasz nincs értelme. Pont.
2021. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Lehet olyan problémád, aminek hosszú ideig nincs panasza, vagy egyáltalán nincs mégis jobb, ha hamar észreveszik. Például ezért járunk rákszűrésre. Szerintem ideje lenne elmenned egy rutin vizsgálatra ennyi idősen. Én is szűzen voltam először 18 évesen, úgy, hogy semmi konkrét problémám nem volt. Mindenki fél, de minél tovább halogatod, szerintem annál nehezebben fogod majd rávenni magad.
2021. ápr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%
Majd a nőgyógyász elveszi a szüzességed xDD
2021. ápr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Ha nincs bajod, tüneted, akkor felesleges. A rákkal ijesztgetnek a többiek, de szex nélkül ebben a korban százalékosan kimutathatatlan a valószínűsége. Én nem tenném ki magam a vizsgálatnak.
2021. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Most érted, ennyi erővel urológushoz is elmehetnék csak úgy, minden évben, hogy amúgy semmi bajom, de nézze meg, hátha hererákos vagyok... Te sem gondolod komolyan?????
2021. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Mi van itt... ma csak minuszok teremnek...? (És nem Celsiusban...)
2021. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

En idosebb vagyok, mint a kerdezo es szinten szuz. Ossze-vissza olvastam arrol (evek ota), hogy kell-e menni szuzen nogyogyaszhoz. Vegul egy munkahelyi szurovizsgalaton kerdezte a belgyogyasz. Mondtam, nem elek nemi eletet. Erre o: menni kell ettol fuggetlenul. Felhivtam egy szimpatikus dokit, elmentem. Elmondtam neki, hogy akarmilyen hihetetlen a korombol kiindulva, de meg szuz vagyok, es fogalmam sincs, hogy most meg tud-e/kell-e vizsalni. O azt mondta, hogy amig nem elek nemi eletet es nincs panaszom, nem kell. Egy hasi ultrahangot azert csinalt, a szerint is minden rendben volt. A doki tok normalis volt, tudok adni a szavara.

Nekem ilyen tapasztalatom van.

Egyszer olvastam valami cikket a kesoi szuzesseg elveszteserol. Abban azt irtak, hogy ennek az is a veszelye, hogy a nok kesobb mennek nodokihoz, igy kesobb derulnek ki az esetleges problemak is. Ebben is van valami, es rimel azzal, amit valamelyik valaszolo is irt :)

Oszinten szolva hiaba vagyok en is ilyen szituacioban, nem tudom, hogy mi a jo. Talan a koztes megoldas a jo, amit en is csinaltam: elmenni, oszinten elmondani a szitut es a tanacstalansagot, es majd a doki eldonteni, meg csinal hasi uh-t :)

2021. ápr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7%

Én sem értem a lepontozást, normális ciklussal, problémák nélkül nem kell nőgyógyász!

Felesleges cisztával példálózni, rengeteg nőnek van menstruációval ürül, nem foglalkoznak vele, még gyerekvállalásra készülő nőt sem vizsgálnak ki tokától bokáig, hacsak nem 1 éven nem jön össze a gyerek. Nőgyógyászhoz panaszok nélkül akkor kell elkezdeni járni, ha valaki rendszeres nemi életet él, évente rákszűrésre.

2021. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!