Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kényszeres gondolatok és...

Kényszeres gondolatok és tevékenységek leküzdése érdekében kihez lenne érdemes menni?

Figyelt kérdés
Feltehetően régóta küzdök ilyen furcsa kényszeres tevékenységekkel és túlnyomó kényszerszerű gondolatokkal amiktől nem tudok megszabadulni. Mintha egy rossz entitás birtokolna ilyenkor. Szerintem évekig fel se tűnt, hogy ezek jelen vannak nálam csak mostanában. Volt, hogy eltűnt mind egy időben de visszajött. Szeretném ezeket leküzdeni de magamtól nem megy, hiába próbálkozom. Elmennék orvoshoz aki ezekhez ért ezekhez. Milyen orvost nézzek erre a gondra? A kórházban ahova tartozok csak pszichiátriai gondozó részt láttam így nem tudom, hogy ez az ami jó lenne.

2021. ápr. 19. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Pszichiáter!
2021. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus és pszichiáter. Eleinte lehet, hogy célszerű lesz szedned gyógyszert (ezt a pszichiáter írja fel), és azzal párhuzamosan terápia, a pszichológussal.
2021. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A pszichiátriai gondozó pont megfelelő. A pszichiáter majd eldönti, milyen mélyek ezek a kényszeres gondolatok és ennek megfelelően dönt a terápiáról, lehet, hogy pszichológushoz irányít majd.


A pszichiátriai szakellátáshoz nem szükséges beutaló, arra azonban számíts, hogy jelen helyzetben lehet, sokat kell majd várnod, míg ellátáshoz jutsz.

2021. ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mindenképp pszichológus, pszichiátriai. Ő majd ha kell ír fel gyógyszert, beszélgettek, terápiára jársz hozzá. :)
2021. ápr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!