Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Diy tárgyakat pl párnahuzat...

Diy tárgyakat pl párnahuzat vagy babzsák, ha készítek, és eladok, milyen tevékenységi kört (teáor) kell felvennem hozzá? Aki csinál ilyeneket plusz kereset miatt, és el szokta adni a helyieknek, hogyan érdemes ezt? Kell ehhez végzettség?

Figyelt kérdés
Hobbiként indult, de úgy látom vannak érdeklődők és lehet hogy komolyabban kellene ezzel foglalkozni.
2021. márc. 9. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Szia, az SZJA-t olvasd el, egy bizonyos összeghatár alatt adómentes. És csak a hasznot kell beleszámolni, anyagköltség lejön.

Legutóbb, mikor néztem, talán évi 500 000 Ft volt.... (?)

2021. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. márc. 9. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Hú, 1-es, nagyon nem vagy képben, az évi amúgy 600 ezres kerethatár arra érvényes, ha használt, már nem kellő dolgaidat adod el, nem arra, ha kifejezetten eladásra készítesz dolgokat.


Meg mű az, hogy olvasd el az SZJA-t? Az SZJA a személyi jövedelemadó röviden. A f*sznak írsz ide, ha ennyire nem vagy benne a témában...


Kérdező!


Az, hogy kell-e végzettség egy bizonyos kézműves tevékenységhez, mindig az adott tevékenységtől függ. A varráshoz pl. elvileg kell, a horgoláshoz nem, tekintve, hogy előbbi egy önálló szakma, a második viszont nem. Most az, hogy egy bábosok elkészítése minek számít, abban talán könyvelő tudna jobban segíteni némi pénzért.


Sokan amúgy végzettség meg számla nélkül árulják ezeket a dolgokat, remélve, hogy nem buknak le. Mások kiváltják a 7-es adószámot, de azzal is csak alkalomszerűen árulhatnál, pl. vásárokon.


Ha folyamatosan hirdetni, árulni és számlát kiállítani akarsz, arra már kell az ÉV, csak nyilván kérdés, megéri-e...

2021. márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De igen, még az is ide tartozik, ha veszel valamit olcsón a Tescoban és eladod drágábban.

Kérlek szépen, szigorlatoztam pénzügyi jogból főiskolán, és SZJA-nak hívják röviden a személyi jövedelemadóról szóló törvényt.

Kedves csak veszekedni akaró kommentelő... jelentve.

2021. márc. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez olyan mint mikor elmegy az ember orvoshoz vagy felhív ügyintézőket és mindegyik mást mond :)

De azért én mindenkit felpontoztam.

Találtam tényleg ilyen törvényt hogy

[link]

nagyonhosszú

2021. márc. 14. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!