Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellékhatásai?

Fogamzásgátló mellékhatásai?

Figyelt kérdés

Idén 20 éves leszek, és nem állt be rendszeresre a menstruációm, (volt, hogy 45 nap, egy egész hónap maradt ki) így nagy bánatomra, utolsó utáni opcióként a nőgyógyász felírt nekem egy Symicia nevű fogamzásgátlót.


Tavaly nyár óta többször is előfordult a menstruációm főleg első napján, hogy hirtelen rosszul lettem, hánytam, szédültem, gyenge voltam, hasmenésem volt, erősen görcsöltem.


Nekem kb 7-8 napig szokott tartani a vérzésem, a következő képpen:

1.-3. nap erős vérzés

4.-5. nap gyengébb vérzés

6.naptól gyenge/ pecsételő vérzés


Holnap lesz pontosan 2 hete, hogy szedem a tablettát, és azóta nagyon sokat fájt a fejem, hánytam, folyamatosan gyengének, fáradtnak érzem magam, kedvetlen vagyok, hangulat/alvásingadozásaim vannak, a melleim nőttek, és fájnak.


Aggódtam, hogy gond lehet, így felhívtam a nőgyógyászom, hogy ez a gyógyszertől van-e, esetleg abba kellene-e hagynom. Egyből rávágta, hogy ez tuti Covid, szedjem a gyógyszert tovább. Nem kételkedem az orvos tudásában, de idén érettségizem, és nagyban megnehezíti a gyógyszer mellékhatása a mindennapjaim, nem tudok koncentrálni, és csak vagyok egész nap.


A vérzésem teljesen felborult, pecsételő vérzéssel kezdődött, nem volt erős vérzésem, csak ilyen éppen hogy, vagy véreztem, vagy pecsételő vérzés volt, maradtak ki napok a vége felé, de még ma is véreztem. (Nem pecsételő, rendes piros vér) Görcseim voltak/vannak, de az sem olyan erősen és az elsőnap, hanem egyszer-egyszer szúró fájdalom.


Valaki volt hasonló helyzetben?


A háziorvosomnak még nem szóltam, mert ha neki azt mondanám, hogy fáj a bokám, az is Covid nála is. Nem leszólni akarom őket, csak ahogy észrevettem, hiába más a tünet, az esetek többségében rávágják, hogy Covid. (PL felfázásra is azt mondta)


Tényleg nem akarom őket megkérdőjelezni, értsétek jól amit róluk írtam kérlek.


Aki járt hasonló helyzetben fogamzásgátlótól, neki mikor, hogyan múltak el a tünetek?



2021. ápr. 22. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress másik orvost, nem hiszem, hogy Covid.
2021. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én sem gondolom, hogy Covid lenne, éppen ezért aggaszt, hogy rosszul vagyok, és nem mondd semmit. Nem akarom, hogy bajom legyen, de ez így nem jó, hogy 2 hete rosszul vagyok..
2021. ápr. 22. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek simán lehet a mellékhatásai. Én egyszer szedtem 2 hónapig fogamzásgátlót, ugyanígy fájt a fejem, híztam, depressziósnak éreztem magam...kérj másik fajtát, vagy inkább ne is szedd.
2021. ápr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Felfázásra barátnőmnek is ugyanezt mondták. Jelenleg csak a covid létezik és semmi más betegség.

Idén érettségizem én is, és én néhány hete le akartam állni azzal a gyógyszerrel amit 10 éve szedek, mert nem látom értelmét, hatását. Ez allergia gyógyszer, tehát a kettő köszönőviszonyban sincs, ám anyukámmal beszéltük és szerinte, majd csak érettségi után kéne elhagynom, pont emiatt, hogy ne legyen semmi tünetem addig.


2 hete, nem tudom milyen gyorsan szokik hozzá a szervezet egy gyógyszerhez, de állj le vele, az érettségiig mindenképpen. Utána újra szedheted, kísérletezgethetsz vele, kikérheted más szakorvos véleményét is, hogy tisztábban láss. De most tényleg hagyd el és koncentrál az érettségire, nincs sok már hátra. Kitartást és sok sikert kívánok.

2021. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

2 hét semmit nem jelent, az első 3 hónapban bármi normális, nincs miért aggódnod!

Ettől függetlenül a fogamzásgátló semmilyen problémát ne old meg, csak elfed azokat, kialakít egy természet ellenes ciklust, ami ugyan szabályos, de ha abbahagyod még akár rosszabb is lehet tőle. A valódi problémákat hormon vizsgálat, endokrinológus derítheti ki, és sokszor ugyanúgy vissza kanyarodnak ahhoz, hogy szétteszik a kezüket tabi, aztán ha gyerekvállalás lesz a cél, akkor célzott kezelés.

2021. ápr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!