Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik menstruációs eszközt...

Melyik menstruációs eszközt használjam? Nektek melyik vált be? (Többi lent.)

Figyelt kérdés
Első mentstruációm előtt állok, és nem tudom, melyik lenne a legjobb választás. Betét, tampon, kehely, vagy menstruációs bugyi?

2021. ápr. 23. 11:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%

Az első években betétet használtam, mert ez volt a legegyszerűbb. Majd kehelyre váltottam, és már 5 éve ezt használom. Nekem nagyon bevált, és már nem váltanék másra. De akkor kezdtem el használni, amikor már volt egy kis tapasztalatom és magabiztosságom a testemmel kapcsolatban. Sajnos sokan megveszik a kelyhet, de nem néznek eléggé utána és rosszul választanak, vagy türelmetlenek, ezért csalódnak benne.


Szerintem első menstruációhoz nem ez a legalkalmasabb, inkább a betét. Bár csak egyszer kell megvenni, a többi eszközhöz képest drága, és nem mindegyik típus kényelmes mindenkinek. A választás előtt fontos lemérni a hüvely hosszát a menstruáció alatt, így inkább akkor ajánlom, ha már túl vagy néhány cikluson.

2021. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Azt hogy lehet lemérni? A ciklus az a menstruáció? Mert azt odaírtam, hogy az 1. előtt állok. Az utolsó pár mondat a kehelyre vonatkozik?
2021. ápr. 23. 14:11
 3/39 anonim ***** válasza:
83%

Én kelyhes vagyok, nagyon szeretem. De lehet, hogy elsőnek nem ajánlanám. Szerintem próbálj ki kb. mindent. Először vegyél sima betétet, mert azt biztosan tudod használni. Tamponból is először a minit ajánlanám. Azt is ki kell tapasztalni, hogy kényelmes-e, nem rossz-e neked magadba nyúlni stb. Aztán amelyik a legkényelmesebb, azzal folytatod.

Ha az első "sokkon" túl vagy, és érdekel a kehely/mosható betét, ajánlom ezt a facebook csoportot: [link] nagyon kedvesek, segítenek mindenben. (Személyes vélemény: a kehely a LEGJOBB.)

Van olyan rokonod, akivel tudnál ilyesmiről beszélgetni? Anya, nővér, hasonló? Szerintem az ő tanácsukat is érdemes kikérni.

2021. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Facebook-om sajnos nincs, így a linket nem tudom kipróbálni. Testvérem nincs, anyukámmal meg nem szeretnék ilyen "kényes" témákról beszélgetni. Aggódom, mert valószínűleg hamarosan megjön.
2021. ápr. 23. 14:20
 5/39 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem akkor elsőre vegyél betétet, az tuti, azt biztosan tudod használni.
2021. ápr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Azt könnyű használni?
2021. ápr. 23. 14:45
 7/39 anonim ***** válasza:
82%

Persze, csak beragasztod a bugyidba és kész.


(De ha elfogadsz egy tanácsot: tényleg próbálj meg anyáddal beszélni. Nem tudom, hogy milyen a kapcsolatotok, ha egy gonosz, bántalmazó ember, akkor persze ne. De ha csak simán "ciki", akkor ezen próbálj meg túllépni, mert nem az! A menstruáció természetes dolog, meg kell tanulni beszélgetni róla. Tudom, hogy most még így érzed, de nem kell ettől szorongani. Anyád is átment ugyanezen, a nagyanyád is meg az angol királynő is.)

2021. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor majd megbeszélem vele.
2021. ápr. 23. 19:56
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. A ciklus az, ami az egész hónap során történik a szervezetedben. A menstruációval kezdődik, majd következik a peteérés, tüszőrepedés és ha nem estél teherbe, újra a menstruáció. Amikor először megjön, még teljesen rendszertelen. Az is normális, ha fél évig egyáltalán nem jön meg utána. Ha már beállt a ciklusod, nagyjából havonta fog megjönni a menstruációd, de ez évekig is eltarthat.


Azért ajánlom elsőre a betétet, mert olcsó, egyszerű megoldás. Látni és érezni fogod, hogy mikor kell cserélni, és biztosan nem felejted el. Ha szeretnéd, kipróbálhatod a tampont is, de ezt nem látod, ezért tapasztalni kell, hogy mikor telik meg. Mivel veszélyes sokáig bent hagyni, néhány óránként akkor is cserélni kell, ha a menstruációd gyenge.


A hüvely hosszát nem muszáj lemérned, csak ha kelyhet szeretnél vásárolni. Mivel ez drágább és alaposan át kell gondolni a választást, érdemes megvárni, hogy legyen egy kis tapasztalatod.

2021. ápr. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
És a menstruációs bugyiról mi gondoltok?
2021. ápr. 24. 10:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!