Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intimkehely tapasztalatok?

Intimkehely tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kilencedikes vagyok, szűz. Szeretném kipróbálni. Szűzeknek is ajánlott? Negatív tapasztalatokat is meghallgatok.

2021. ápr. 26. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Imádom, ha jó helyen van egyáltalán nem érzem, kis gyakorlás kell mire sikerül jól ki-be tenni illetve érdemes alaposan utána olvasni hogy melyik jó neked. Szüzek is használhatják, olyankor azt hiszem kisebbet ajánlanak
2021. ápr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

El kell találni a megfelelő méretet és típust, de ha ez megvan, sokkal jobb, mint bármelyik tampon vagy betét.

Használhatja bárki, szűz is, semmi bajod nem lesz.

2021. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem én is, kényelmes, bár nekem pár hónap használat után még van, hogy nem sikerül teljesen szivárgásmentesen feltenni. (Ilyenkor is elég egy tisztasági betét.)

Nekem sokkal kényelmesebb, mint egy tampon, attól feszítő érzést szoktam érezni, a kehellyel ez egyáltalán nincs meg.

Nem voltam már szűz, így azzal kapcsolatban nincs tapasztalatom.

2021. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy eve hasznalom. Vegre nem kell szednem fajdalomcsillapitokat, gorcsoldokat mikor megjon :) Valoszinuleg a tampont nem birtam meg a vegyszert, amiben kezelik. Nekem sincs feszito erzesem, mint az elozo valaszolonak es nem szarad ki a huvelyem sem. Most, igy egy ev utan belegondoltam, hogy mennyi tampon ment volna el, kornyezetvedelem es anyagiak szempontjabol is abszolut megerte a valtas :)
2021. ápr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy érdekes hogy a kehely azért jóval nagyobb mint egy tampon, mégis kevésbé érezni mikor bent van, ezt sosem értettem pedig évek óta kelyhezek :D

Ahogy más mondta az is nagyon tetszik benne hogy a tampon MINDENT felszív a hüvelyben és ha nincs tele nem túl kellemes kivenni viszont a kehely békén hagyja az egyéb nedvességet és sokkal könnyebb kivenni.

Amúgy egy dologra készülj fel, ha fel vagy izgulva (nincs erre valami jobb szó?) a hüvely egy kicsit meghosszabbodik és feljebb megy a méhszáj, szóval mikor előjáték közben kifutottam a fürdőbe hogy kivegyem, mivel elég magas a méhszájam vagy 10 percembe telt a piacon kapható kb leghosszabb kelyhet kihalászni :D

2021. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Itt vagyok én ellenvéleménynek:

Igaz már nem vagyok szűz, de nem szültem, elég szűk a hüvelyem.

Vettem egy sokat dícsért, kezdőknek ajánlott kelyhet, nagyon pozitívan álltam hozzá, sok videót néztem a helyes használatról.

Március óta van meg, tehát kb 6 alkalommal használtam eddig (menzeszenként 2x), de nincsenek jó tapasztalataim. A felhelyezésbe úgy ahogy beletanultam (mondjuk szükségeltetik hozzá gumikesztyű, sikosító, meg egy mosógép amire felteszem a lábam, tehát nem úgy megy az, hogy nyilvános mosdóban sitty-sutty fel-le rakosgatom).


A levétellel mindig szenvedtem, de ma volt az az "élmény", ami után nekem a fiók mélyére kerül a kehely. Jöttek a szokásos eszközök, de valahogy elfordult bennem a kehely és majd egy órába telt, mire megtaláltam a végét, sikerült összenyomni és leimádkozni. Három ujjal kellett leügyeskednem, a végére már majdnem elájultam és fájt is. Ott tartottam, hogy beülök a kocsiba és vezetek 40 kilométert a legközelebbi sürgősségiig, csak valaki szedje ki belőlem ezt az izét.

Lehet másnak ez nem okozna ekkora traumát, de engem nagyon megviselt, hogy "nem vagyok ura a saját testemnek".


Azt viszont el kell ismernem, hogy amikor fent volt a rendeltetési helyén tényleg nem éreztem semmit, kényelmes volt és a szivárgás ellenére tényleg szinte elfelejtettem, hogy menstruálok.


Szóval nem olyan ördögtől való ez, de 14-15 éves lányként én biztosan nem kísérleteznék még vele. Vannak más környezetkímélő opciók, például a mosibetét, esetleg gondolkozz el azon, ha az ökológiai lábnyomod miatt keresel alternatívát a jó öreg tampon/betét kombo helyett.

2021. jún. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
43%

6/6 Hozzászóló!

Teljes mértékben egyetértek Veled.

Itteni tapasztalatok közt nézelődtem az eszköz megvétle előtt, nagy általánosságban mindenkinek szipi-szupi jó...

Vettem egyet, kipróbáltam. Egy az egyben a Te soraid jutottak eszembe: tényleg nem egy rossz találmány, nem kellemetlen a viselete, DE az az érzés valami leírhatatlan, mikor nem bírod kiszedni, kb. pánik jön rád, hogy most mit csinálj, én is eltettem jó messzire!!!

2021. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne a negatív véleményeket lepontozni...

Nekem viszonylag könnyű a kehely használata de sose volt szűk szűzhártyám és nem okoz gondot hogy kikotorjak bármit magamból.


De sokaknak volt negatív tapasztalata sokféle, mint a feljebb szólóknak, nem vagyunk egyformák, nem egyforma a testünk és a hozzá való viszonyunk, ezek is nagyon fontosak.

2021. júl. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!