Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg ennyire jó az intimkeh...

Tényleg ennyire jó az intimkehely, hogy eddig mindenkinek bevált, aki csak kipróbálta?

Figyelt kérdés

A múltkor kíváncsiságból kicsit utánaolvasgattam ennek az intimkehely-témának. Sok fórumot átböngésztem, és eddig akárhol néztem, mindenki csak dicsérte, hogy mennyire jó, soha többé tampon, megváltotta az életüket, stb. szóval mindenki kb szuperlatívuszokban beszél róla.

Egyetlen olyan véleményt sem olvastam, hogy valakinek ne jött volna be, és visszatért az előtte használt módszeréhez.

Nekem ez egy kissé furcsa, hiszen minden ember különböző, hogy lehet valami mindenkinek egyformán jó? (de ugyanez igaz bármilyen éppen "divatos" termékre, hogy egyszerűen nem nagyon találni sehol negatív véleményeket róla)

Tényleg ennyire szuper dolog ez az intimkehely, hogy senki sincs, aki megbánta volna, hogy kipróbálta? Vagy csak nem meri leírni, akinek nem jött be?

Van itt közületek valaki, akinek negatív tapasztalata volt vele kapcsolatban?



2019. márc. 20. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első amit próbáltam, nem jött be (OrganiCup). Meg kellett találnom azt a formát, ami nekem jó. Lett egy Lalim :) Ezzel nagyon egyszerű az élet. Plusz nekem fontos a környezttudatosság, hogy nem kell 15-20 tampont kidobnom minden hónapban.

Anno gondolom a tampont se mindenki részesítette előnyben, aztán elterjedt. Nem olyan bonyolult dolog ez. Ha valami jó, akkor az hamar elterjed. Plusz ráadásul szerintem olyanok próbálják ki, akik amúgy is nyitottak az ilyenre, így ez már fél siker. Aki meg eleve nem nyitott az ki se próbálja. Én azokat nem értem, akik lefikázzák, de sosme használták hosszútávon.

2019. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Miss Endzsi ***** válasza:
86%
Én csupán azt nem tudom elképzelni, hogy a közös mosdóban mosom a csap alatt. Számomra ez a visszatartó ereje.
2019. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Senki nem mondta, hogy kell. Kitörlöd zsepivel és utána otthon kifőzöd. Nagy kaland. Annyi, hogy így többet kell venni, hogy mindig legyen a táskában.
2019. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bejön. Otthonra tökéletes, és szerencsére a munkahelyemen van egy darab olyan mosdó, ahol a WC fülkében van bent a csap, így baromi egyszerű a dolog.

Viszont ha csak olyan WC lenne, ahol 3 kilincset kell megfogni, mire az ember bejut, akkor el sem tudom képzelni, hogy lehetne higiénikusan üríteni és cserélni.

Az a jó benne, hogy ha sikerül rendesen felrakni, akkor abszolút nem ereszt addig, míg fullra meg nem telik. Nincs az a kellemetlen szag, nagyon tiszta érzés. És nekem kényelmesebb, mint a tampon.

De ha nem sikerül jól felrakni, akkor gáz:D

2019. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon, NAGYON sok féle kehely van, különböző kapacítás, forma, hossz, átmérő, puhaság, fogórész.

És nagyon sokan vannak akiknek nem az első, de néha nem is az 5. jön be, de tényleg ott tartunk hogy annyi variáció és méret van (van olyan is amit pl spécin szűz lányoknak ajánlanak) hogy gyakorlatilag sikerült minden vagina típust lefedni így ha eleget próbálkozol előbb-utóbb találsz egy jót. (drága egy kehely de pl facebookon intimkelyhes csoportban, mivel ez egy 100%-ban sterilizálható eszköz lehet eladni vagy "kölcsönözni" is).

Nekem is szerintem egy rakás kehely van ami nem lenne jó.

Amit első kehelynek szoktam sokszor látni ajánlások között az a Merula (bár ez elég hit or miss kehely, valahogy vagy imádod vagy utálod) a Lali-t (egyszerű, sok méretben, hosszú de lehet vágni a szárából, amolyan "basic" kehely és van szééééééééééép boros színű. Igen, főleg ezért vettem meg)

Igazából azt kel ltudni milyen magasan vana méhszájad, milyen erős a menszeszed, szültél-e hüvelyi úton ,a korodat és hogy erős-e a hüvelyizomzatod, ezekből már le lehet szűkíteni egy olyan körre amelyek közül bármelyik nagy eséllyel jó lesz.

2019. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
#2 nyugi közös mosdóban sosem bírnám, az a szerencsém hogy elég 12 óránként üríteni így azt mindig meg tudom oldani hogy addig haza ugorjak még akkor is pont ment mikor 11 órákat melóztam.
2019. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kehely tényleg ennyire jó :)

Nekem szerencsém volt, elsőre megtaláltam azt, ami passzol hozzám, egy kis Ruby.

Iszonyatos görcseim voltak mindig is az első napon. Annyira erősek, hogy az epém is, beleim is görcsöltek. Ergo hánytam, hasmenésem volt és be is lázasodtam. Trodont kellett bevennem ami egész napra totál kiütött, hogy el tudjak aludni a brutál görcsöktől. Hormonjaim rendben, cisztám nincs, anatómiailag is minden szuper, semmi nem indokolta az ilyen erős görcsöket. Én emiatt vettem kelyhet, sokan írták, hogy megszüntette a göcseit. Vesztenivalóm nem volt.

Elhiszed azt, hogy azóta abszolút nem görcsölök? Érzem a méhem és a derekam, de teljesen kibírható, nem kell semmilyen gyógyszer, nemhogy egy lórugásnyi.

+pozitívum számomra, hogy mivel nem óramű pontossággal érkezik a ciklusom, nyugodtan elmehetek uszodába akkor is, ha nagyjából a mensi első napja körül vagyok. Kehely fel, aztán ha épp akkor akar megjönni, hát jöhet. :)


Egy embert ismerek, akinek nem jött be, mert nem szeret a puncija közelében matatni, de a környezettudatosság miatt azért kipróbálta. Bár igazából kételyeim vannak efelől, mert szeret hazudni...

2019. márc. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten szeretem, de:

- Eleinte nehéz volt megtanulni használni, itt elképzelhetőnek tartom,hogy valaki feladja

- kicsit komplikáltabb az ürítése ha nyilvános helyen vagy (Ez is gondolom valakinek lehet hátrány. Én hordok magammal egy flakon vizet és így oldom meg az elöblítését és a saját magam megmosását. De megértem, ha valaki ezt nem akarja)

- szinte kizártnak tartom, hogy visszagondolva szűzlányként tudtam volna használni. Lehet, hogy valakinek megy. De szerintem közülük is sokan inkább visszatérnek a megszokott módszerekhez

- akadnak gagyi kínai termékek. ha valaki azzal kezd biztos a csalódás.


Biztos akadnak negatív tapasztalatok. Ezek szerint téged elkerültek eddig. Ha engem kérdezel, ajánlani fogom.

Amikben én a nagy előnyét látom:

- semmi hulladék, semmi büdösödő kuka

- diszkrét, hogy nem kell magaddal vinned semmit a WC-re

- nagy a kapacitása,erős vérzésnél nagyon jól jön

- nincs kilógó cérna


Úgy összességében nagyon hasonló a használata a tamponhoz. Tehát, ha valaki már attól is idegenkedett, akkor ezt se próbálja és ez fordítva is így van. Ha bejött, akkor lehet ennek is esélyt adni.

2019. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Most elolvastam a többieket. A csere darab tök jó ötlet! Akkor aztán tényleg mindig akár steril darabhoz hozzá tudsz jutni.

Én is sajnos több sz@rt (a gagyikat) kipróbáltam mire meglett a megfelelő. Ez egy yuuki soft. (Nem a classic, mert az túl kemény sokak tapasztalata alapján) Szerintem ez ár-érték arányban nagyon jó. Javaslom, csak azzal kell vigyázni, hogy ezt is hamisítják sajnos.

Ez egy nehéz dolog, megtalálni a jót. De ha sikerül, akkor szinte elnyűhetetlen. A szilikon, az egy nagyon strapabíró anyag

2019. ápr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak ajánlani tudom. Tampont használtam ezelőtt vagy 10 évig de elegem lett belőle. Büdös, szárított belül, a cérnát volt, hogy sikerült lepisilni és amúgy is kényelmetlen volt, szülés után óránként cserélhettem de a legnagyobb méret nem volt kényelmes, rendszertelenül jött meg szülés után és volt, hogy nem volt otthon semmi mert elfelejtettem venni, sok szemét és még sorolhatnám.

Kipróbáltam a kelyhet mert már tényleg tele volt a hócipőm.

Nos, ez egy fantasztikus találmány! Én is csak áradozni tudok róla. Kényelmes, nem is érezni, hogy ott van mert nem lóg ki semmi. Nem szahara a vaginám egy-egy menstruáció után. Nem kell cserélgetni óránként sőt, az erősebb napokon is csak max egyszer napközben de nekem még eddig egyszer sem kellet pl nyilvános helyen cserélnem de azért mindig van nálam antibaci törlőkendő amivel csak áttörlöm cserénél és mehet vissza. Zero szemét. Mindig ott van ha szükség van rá csak sterilizálom a mikróban mielőtt használom.

Meg kell tanulni a helyes használatát / felhelyezést és a kibányászást de nekem ez pl már a második mensi alkalmával tökéletesen ment. Ha megtanultad onnantól egy álom tényleg. Tiszta érzés, semmi szag, semmi kilógó bigyó, én nem szoktam elázni, néha el is felejtem hogy épp megvan.

Negatívum lehet esetleg a használat megtanulása, lehet, hogy itt van aki elengedi a dolgot de tényleg semmi más ha az ember megtalálja a tökéletes fajtát.

2019. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!