Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló gyengítheti...

A fogamzásgátló gyengítheti az immunrendszert?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapja szedem, azóta 3 mandulagyulladásom, 1 hüvelygombám, 1 hüvelygyulladásom és most egy herpeszem jelentkezett. Nem tudom, hogy van-e összefüggés, illetve, hogy mit csináljak, hogy erősítsem az immunrendszerem. Szedek immunerősítőt, a herpesz megelőzésére Lizin-C-t, antibiotikumokat állandóan a mandula miatt, ezt kiegészítem Normaflore-ral. Hetente járok gyógyszertárba.

2021. ápr. 27. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum gyengiti az immunrendszered inkabb. Persze, ha kell, akkor kell, de ha mar szinte havonta szeded, akkor ez egy ordogi kor. Gomba es herpesz is lehet az antibiotikumtol, ha hajlamos vagy ra.


Egyebkent sajnos a huvelygomba es a gyulladas mellekhatasa is lehet a foggatlonak :/ En emiatt is hagytam abba, havonta volt gombam kb, amikor leraktam, meg is szunt a problema.

2021. ápr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az segítene, ha gyógyszert váltanék vajon?
2021. ápr. 27. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen. Usaban gyakran ajánlják is, h a fogamzásgátló melle szedjetek a nok bizonyos vitaminokat.

A huvelyproblemak is gyakoriak mellette, ennek meg a mellékhatások kozott is szerepelnie kene a betegtajekoztatoban.

2021. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam, de nem vagyunk egyformák. Engem a túl gyakori, hosszan tartó és erős menstruáció gyengített. Nekem megváltás volt a fogamzásgátló (nem tervezek gyereket).
2021. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%
Ha fontos az egeszseged,akkor abbahagyod a foggatlot es gumit hasznalsz!!! Minden foggatlonal ez a minimum mellekhatas. En is ateltem ezeket,aztan elegem lett. Imadom az ovszert es imadom,h vegre megszabadultam a refluxtol koromgombatol herpesztol huvelygombatol borszarazsagtol tulsulytol arcszorosodestol....
2021. ápr. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!