Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan 'tartjátok kordában' a...

Hogyan 'tartjátok kordában' a hormonszintetek?

Figyelt kérdés

Nyilván a természetes változások ellen nem sokat tudunk tenni,pl ciklus alatt változó hormonszintről, de úgy érzem engem ez nagyon megvisel és olyankor nem vagyok önmagam.

Általában jókedvű, energikus lány vagyok,aki pozitív hozzáállású és szeret pörögni. Aztán egyszercsak úgy kelek fel, hogy semmi èletkedvem nincs, nem akarok csinálni semmit, rossz a jövőkèpem és elkap a sírás. Este lefekszem és jön, hogy sirjak, pedig okom nincs rá.

A legrosszabb az volt, mikor pl nyaralás alatt èr el egy ilyen rossz lelki állapot és konkrétan a tengerparton napozva bőgtem el magam.

Legtöbbször mensi előtt, pms alatt érzem így magam, de nem mindig. Jelenleg menstruáció 4. Napján vagyok és most is ramatyul èrzem magam. Hiányzik a normális ènem, nem tudom mit tegyek ilyenkor. És abból is gondolom,hogy a hormonok csináljak ezt velem, mert pl az izzadság szagom is más, jobban és erősebben izzadok, ingerlèkenyebb vagyok és nem tudok koncentrálni.


Mit tegyek, hogy ne befolyásoljanak ennyire? Nem akarok a hatásuk alatt lenni. Valami praktika?


2021. ápr. 30. 11:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én semmit nem tudok ezzel csinálni. Pontosan tudom, hogy a mensi előtt 1-2 napra elmegy az életkedvem, és csak az tartja bennem a lelket, hogy meg fog jönni és akkor elmúlik. Az egyszerű, de látványos tevékenységek talán használnak valamit (ablaktisztítás a földszinten, emeleten nem mert béna is vagyok ilyenkor, lehet kiesnék; vasalás, mosogatás, pókhálózás, fűnyírás, kerti seprés stb.)
2021. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!