Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fiatal, pár éve fogamzásgátlót...

Fiatal, pár éve fogamzásgátlót szedő nőként inkább ne kérjem az Astra Zenecát, vagy nem lesz baj belőle?

Figyelt kérdés
Látom sok Astra Zenecás kérdés volt itt mostanában, még ma is, elnézést, ha idegesítő a kérdésem, de nagyon dilemmázok rajta.
2021. ápr. 30. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
A Covid-fertőzés maga nyolcszor akkora eséllyel okoz vérrögöt, mint az Astra, szóval ha a várakozás az alternatíva, akkor ne várj.
2021. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából a Covidtól nem félek, nem tudom, hogy tünetmentesen átestem-e rajta, vagy egyáltalán nem kaptam el, egészséges vagyok, sportolok, sokat vagyok emberek között, de eddig semmi nem volt, úgyhogy szerintem ezután sem lesz. Az oltást is csak azért kérném, hogy ne érjen hátrányos megkülönböztetés. Hatott rám ez a hülye propaganda :D
2021. ápr. 30. 21:13
 3/6 Metionin ***** válasza:
72%
Ha nincs a családodban trombózishajlam akkor kérd nyugodtan. De erre kivizsgáltak jobb esetben amikor felírták a fogamzásgátlót és ha lenne ilyen hajlamod akkor azt se szedhetnéd mert 3x akkora eséllyel okoz rögöt mint az oltás.
2021. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

A trombocitaszámod akkor biztos nézték, mielőtt felírták a gyógyszert, és remélhetőleg azóta is nyomon követik. Milyen volt legutóbb? Én kértem az Astrát 25 éves fogamzásgátlót szedő nőként. Félévente csináltatok labort, és konzultálunk a dokimmal, hogy kell-e változtatni a tablettán (eddig nem kelett). Fog.gátló előtt és alatt is teljesen normálisak az értékeim, nem volt a családban vérrög probléma, így én be mertem vállalni.


Oltás előtt és után szedtem Aspirin protectet, de inkább a saját megnyugtatásomra. Figyeltem magam, vannak-e vérrögre utaló tüneteim utána, nem voltak, egy hónapja oltottak.

2021. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Mivel tök más mechanizmussal okoznak thrombosist, nincs összefüggés a kettő között. Ha a fogamzásgátló mellett eddig nem féltek, akkor nem tudom minek kell parázni az oltástól, ami sokkal-sokkal kisebb eséllyel okoz thrombosist, mint a tabi.
2021. ápr. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Astrát kaptam 2 hete, fiatal lány vagyok, semmi bajom. Nekem pont a Pfizer nem volt szimpi, mert több ismerősnek lett baja tőle, féloldali bénulás meg hasonlók, viszont Astrát kapott ismerősöknek semmi baja nem lett.


Én alapból pont a mellékhatások miatt nem szedek tabit, volt már barátnőim között lány, aki stroke-ot kapott tőle, de ha szednék, nem az Astrát adatnám be. Nagyon kicsi az esély a vérrögre, kb mint arra, hogy beléd csapjon a villám, de azért én nem merném kihívni magam ellen a sorsot :D Viszont sok tabit szedő nő kapott ilyet és semmi bajuk, szóval lehet csak én vagyok túl parázós.

2021. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!