Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sputnik vagy Astra, ki melyike...

Sputnik vagy Astra, ki melyiket választaná és miért?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 19:41
A kérdező szavazást indított:
Sputnik
Astra
43 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Szputnyik, nagyobb hatásosságot írnak, ennek 91 az Astrának azt hiszem 60 valahány %, szerintem hamarosan az EU-ban is elfogadják majd. Egyébként magától a vérrögképződéses dologtól nem tartanék, ha elkapod a betegséget is nagyobb százalékban lesz trombózisod, másrészt mindenki ész nélkül szedi a fogamzásgátlókat (régebben én is), holott az is sokkal nagyobb kockázat.
2021. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Astra után sokaknál erős válaszreakció jelentkezett, ahogy hallottam. Szputnyiknál ha volt is pl. kis láz, az csak egy éjszaka /nap tartott.


Apukám egyébként Astrat kapta és neki semmi baja nem volt utána. Férjem Szputnyik utáni este valószínűleg lázas volt, másnap délelőtt végig aludt,másodikat igaz még nem kapott...

2021. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom miért kellett nullára pontozni az #1-et, teljesen érthető és logikusan levezetett válasza van. A kettő közül én is a Sputnikot választanám.
2021. ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Van még egy pár másik lehetőség, ebből a kettőből egyiket sem.
2021. ápr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

én Astrát kaptam, semennyire nem értek hozzá, ugyanazokat a cikkeket olvasom, mint mindenki más laikus, és az itteni válaszadók, viszont oroszt és kínait nem akartam (továbbra is mondom ezt úgy, hogy fogalmam sincs, miért nem, egyszerűen nem voltak szimpatikus, maradtam Európán belül :D)

Volt egy nap hőemelkedésem és karfájdalmam tőle másnap, és ennyi. Engem nem vert földhöz, de azokat sem értem, akik ezt hozzák fel ellenpéldának... heves immunválasz jelentkezik, és akkor mi van? A kisgyerekek is lázasak és nyűgösek az oltásaik után.


Aztán hogy mi lesz hosszútávon, azt nem tudom. Ahogy senki más sem.

2021. máj. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!