Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az Astrazeneca körül nincs...

Az Astrazeneca körül nincs már botrány, ugye? Nem rosszabb mint bármelyik más oltás, igaz?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, lecsengett az a vérrögös dolog, illetve kiderült, hogy a többi vakcina, főleg az agyonajnározott Pfizer ugyanúgy okozhat vérrögöt. De ez olyan ritka, hogy az esélye hogy most pont nálam jön ki, kb.a nullához konvergál, nem? Kérhetem nyugodtan az Astrazenecát, nem igaz?
2021. máj. 2. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Olvasd el a tájékoztatókat, nyilvános, gondold át, van-e valami egészségügyi problémád, amivel bármelyik bekavarhat, esetleg olvass független szakértői véleményeket, eredményeket, és dönts. Én is gondolkodom rajta, de még vacilálok, nekem volt nögyógyászati problémám, ami kezelve van, de minimalizálni akarom a kockázatot.
2021. máj. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Metionin ***** válasza:
74%
Nem rosszabb. A botrányról nem tudom hogy tart-e még de egy biztos, egészséges felnőtt ember számára teljesen mindegy hogy melyik vakcinát adják be. Annyi hogy kimutatott Leiden mutáció esetén nem adnám be az Astrát ha van más vagy hosszabb ideig tartanám megfigyelés alatt a beteget (fogamzásgátlót se ajánlanak nekik).
2021. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a Pfizer után a második legjobb.
2021. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Ugyanolyan szar mint a többi.
2021. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami miatt trombózishajlam fokozott lenne nálam, valószínű biztos ami biztos alapon, nem kérném az astrát. Egyéb esetben igen. (Kínait kaptam. Azt ajánlották, eltogadtam)
2021. máj. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#2 fogamzásgátlót miért nem? Én szedek, meg sem fordult a fejemben, hogy gond lenne. Sőt, ha valamitől kialakulna vérrög, az szerintem előbb lenne a fog.gátlótól, mint az oltástól, nem?
2021. máj. 2. 17:34
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Én Astrára foglaltam időpontot. A vérrögös esetek, tegnap néztem utána, 196 ezer beoltottra jutott egy rögképződés, egymillió beoltottra egy haláleset.


Közepes súlyosságú, otthon ápolt Covid fertőzöttnél ez az arány százból egy, súlyos, intenzíven ápolt betegnél húszból egy. Aki belehal, tízből hét.


A normál lakosság körében (Covid és oltások nélkül) évente 10 ezer lakosra kljut 11 trombózis/embólia.


A fogamzásgátlót szedő nők körében 2500-3300 emberből van egy trombózisos eset évente. És valahogy mégsem tiltakoznak a férfiak a nők védelmében a fogamzásgátlók ellen...


Szóval én nem látok az AstraZenecában kiemelt kockázatot.

2021. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
100%
6. Fogamzásgátló nem ajánlott trombózishajlamnál, a Leiden mutáció pedig egy elég nagy hajlamot okoz sajnos, ezért vizsgálják fogamzásgátló felírása előtt (persze a normális a doki, engem is a 2, küldött csak vérvételre, az első csak hasra ütött és felírta minden nélkül.) Egyébként igen, a fogigátlónál 2,8:100 ezer a statisztika, az Astránál meg 1:100 ezer szóval harmada csak. Azért írtam hogy ha nem lenne más akkor én beadnám még így is de megfigyelés alá tenném a beteget pár napra, csak mivel most tele vannak a kórházak, ez nem megoldott így skippelném az Astrát ha valakinek Leidenje van. Minimális az esélye hogy gondot okozna de ha van lehetőség azt a minimálisat is elkerülni, akkor elkerülném. Én Leiden negatív vagyok de 12 éve szedek fogigátlót, simán vállalnám az Astrát de végül Sinopharmot kaptam. Épp néztem múltkor a csoportunkban hogy a régi csoporttársaim közül is egy lány nem kérte az Astrát és neki van Leiden mutációja,a többiek vegyesen kaptak/elfogadtak mindent (mikrobiológián végeztünk amúgy és ezért tárgyaltuk meg az oltásokat a csoportban).
2021. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sinopharmot kaptam, semmi mh, kicsi tű, nekem ez elég volt hogy meggyőzzön.
2021. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Zarojel. Nem kicsit gyanus, hogy a felig brit, felig nem unios oltas egy visszavagas a Brexit utan nagyon sikeres oltasba kezdo Egyesult Kiralysagnak. Itt december ota millioszam eloltottak es semmi rendkivuli nem tortent. Ennyi halal pedig statisztikailag mindig tortenik.
2021. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!