Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tudok csinálni nagyon...

Mit tudok csinálni nagyon erős menstruációs görcsökkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már körülbelül 1-2 éve, ha mensesem van borzasztóan görcsölök, fáj a hasam és még a derekam is. Vettem be nospát az sem segített. (2db)Esetleg valaki tudna valami házi praktikát?

#menstruáció #gyógyszer #nők #görcs #menstruációsfájdalom
2021. máj. 9. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Nekem fiatalabb koromban volt nagyon elviselhetetlen, hánytam is majdnem minden hónapban 🤢

Melegvizes borogatás tett nagyon jót, vagy törölközővel, vagy palackkal.

Jobbulást :)

2021. máj. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Házi praktikát azt nem, arra csak a meleg víz meg a fájdalomcsillapító van,deha ezek nem elegek, és ha a menstruációs fájdalom annyira erős hogy nem tudsz tőle normálisan működni, akkor épp itt az ideje elmenni egy nőgyógyászhoz (és mindaddig másikhoz, míg valamelyik nem talál ki valamit azon túl is hogy szedjél fogamzásgátlót...)
2021. máj. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is ilyen, többször hánytam is tőle. Endometriózis lehet, de azt, ha nem ad cisztát nem tudják diagnosztizálni, csak laparoszkópiával. Nekem annyit nem ér, hogy felnyissanak egy "lehet" miatt, ezért már a fájdalom előtt veszek be gyógyszert. Pszichésen is próbálom elengedni, nem görcsölök rá 3 nappal előtte, hogy "jaj mindjárt itt van". Szerintem ez is segít. A nospa nekem, mint halottnak a csók, sose szedtem, cataflamból szoktam kettőt, de az tönkreteszi a gyomrot, így váltottam analgesinre. Abból 2 mindig segít. Meleget a derekamra teszek néha, az jól esik, de gyógyszer nélkül semmilyen házi praktika nem vált be.
2021. máj. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Deritsd ki az okot. Taplalkozasi vagy valamilyen szerv alul/felulmukodese
2021. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Endometriózisoskènt mondom, hogy nèzesd meg magad. Keress egy orvost, aki alaposan kivizsgàl. Ha esetleg ez a gond, sok galibát okozhat, sok felé terjedhet, nem érdemes nem foglalkozni vele. Ha pedig semmi gond, akkor próbáld a drotaverint, én azt szedem, fàjdalomcsillapítóval
2021. máj. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Fordulj orvoshoz és vizsgáltasd ki magad.
2021. máj. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mielőtt megjön már van, hogy néha előtte 1-2 nappal menstruációs görcseim vannak
2021. máj. 9. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!