Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködésnél...

Pajzsmirigy alulműködésnél Hashimoto ha eddig nem alakult ki, akkor már nem fog?

Figyelt kérdés

Két éve aTPO 8,9 volt. T3 T4 minden alkalommal rendben van. Letrox 50mg-szedek, de bizonyos érék alá nem megy a TSH-m. 2,29 vagy 3,85 közt van. 2 környékére nem tudom levinni. Ha több gyógyszert veszek be (lassan emelve az adagot), egyszerűen iszonyat rosszul vagyok.

Nekem a napi 1et bírja a szervezetem.


Ha eddig nem volt Hashimoto diagnosztizálva, akkor az oké ugye? Nem alakul ki már, vagy a két év alatt nem alakulhatott ki? Jelenleg nem nézték az aTPO-t.

Valakinek van ilyen jelenség? Hogy nem megy bizonyos szint alá a TSH. Vagy Hashimotos lennék, azért nem megy?



2021. máj. 13. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Nekem hazidok azt mondta, hogy nem lesz belole autoimmun. Viszont ez engem sem nyugtatott meg, megis honnan lehetne ezt tudni?

Legkozelebb ha beutal a laborra, kiprobalhatod ezt: mondd a vervetelkor h kersz anti tpot is (nalunk legalabbis azt kulon kell fizetni) es csekkold, hogy valtozott -e. (En ezt akartam, de lebeszelt).

Azt is mondta, hogy nem lehet pontosan tudni,hogy maga a betegseg mitol alakul ki, valoszonuleg genetikai hajlamra raterhelodik vlm szerzett dolog, az autoimmun eseten ez lehet egy sima virusfertozes is aminek az lesz a szovodmenye hosszutavon h a pajzsmirigy leepul.

...

En amugy nem akarom elhinni h ez elethosszig kene tartson es nem lehet meggogyitani csak tunetileg kezelni. Tok bena.

2021. máj. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Háziorvos sajnos nem nezetheti meg. Anno még a t3 és t4et sem. Most legutóbb erre már volt jogosultsága.

Egyetértek veled egyébként, en sem hiszem, hogy ne lehetne idővel elhagyni a gyógyszert.


Három doki háromfélét mond. Elvileg ha nincs magas aTPO akkor már nem fog átcsapni autoimmunba. Így mondta a belgyógyász.

Amúgy meg bárhová fordul az ember egyértelmű választ nem kap. Egyik szerint nem sok a 3, 85ös TSH teherbeeséshez, másik meg fogja a fejét. Viszont simán úgyhagynak a kérdéseiddel, majd lesz valami alapon.

Itt voltam kénytelen feltenni a választ, hátha valakinek egyértelműbbet mondott a doki. Mert én nem lettem okosabb tőlük.


Elvileg nem csaphat át autoimmunba. Ezek szerint akinek autoimmun van, annak rögtön úgy is indult a pajzsmirigyproblémája?

2021. máj. 13. 21:55
 3/16 anonim ***** válasza:

E szerint a logika szerint igen.

Amugy teherbeeseshez es a magzat megfelelo fejlodesehez 2 alatti kell legyen a tsh,erre van tobb friss tanulmany, pont a napokban neztem utana.

2021. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A Hashimoto olyan, hogy először nincs, aztán meg van. Senki nem tudja, hogy kinek lesz a jövőben, bárkinek lehet. Olyan nincs, hogy valakinek biztos nem lesz.
2021. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hat ezaz.. amugy meg az is jo indikator,ha legalabb evente megnezeted ultrahangon. En mikor kertem h mennek kontrollra,eloszor nem ertette,minek de aztan csak irt beutalot.
2021. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ultrahangon mi utal Hashimotora? A pajzsmirigy mérete? Ha kisebb lett, esélyes a Hashimoto?
2021. máj. 13. 22:18
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen!!!
2021. máj. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Megnéztem a leleteket. 2018 végén és 2020 közepén ugyanakkora a pajzsmirigyem mindkét lebenyének mérete. Nem lett kisebb, nincs kóros elváltotáz.

Köszi mindenkinek egyébként a választ.

Kérek újra időpontot UHra.

2021. máj. 14. 03:09
 9/16 anonim válasza:
100%
Nekem először nem volt hashimotom aztán egyszer csak kialakult. Szóval bármikor kialakulhat. Néha nézetni kell az anti tpot de amúgy meg ha autoimmun akkor is max diéta tud rajta enyhíteni, az anti tpo-t nem lehet mással csökkenteni sajnos. Baba kérdésben is van sajnos tapasztalatom. 3,8a tshval estem teherbe, sajnos azt a babát elvesztettük a 8. Héten. Így kerestem egy endokrinologust aki nem hagyta annyiban. Levittük a tsh-t 1re és most 16 hetes terhes vagyok. Lekopogom eddig minden oké a babával. Szóval szerintem fontos a jó tsh. De ismerek olyat is aki 10es tshval esett teherbe és semmi baj nem volt a terhesség alatt. Szóval az is lehet h nem számít. De nekem sajnos ez a rossz tapasztalatom van ezzel
2021. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszod 9-es.

Annyi kérdésem lenne, hogy mikor terhes lettél, akkor már volt kezelve a pajzsmirigyed, vagy akkor derült ki a 3,8-as TSH?

Nekem kezelve van jelenleg, de egyszerűen nem megy lejjebb.

2021. máj. 14. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!