Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködésnél...

Pajzsmirigy alulműködésnél Hashimoto ha eddig nem alakult ki, akkor már nem fog?

Figyelt kérdés

Két éve aTPO 8,9 volt. T3 T4 minden alkalommal rendben van. Letrox 50mg-szedek, de bizonyos érék alá nem megy a TSH-m. 2,29 vagy 3,85 közt van. 2 környékére nem tudom levinni. Ha több gyógyszert veszek be (lassan emelve az adagot), egyszerűen iszonyat rosszul vagyok.

Nekem a napi 1et bírja a szervezetem.


Ha eddig nem volt Hashimoto diagnosztizálva, akkor az oké ugye? Nem alakul ki már, vagy a két év alatt nem alakulhatott ki? Jelenleg nem nézték az aTPO-t.

Valakinek van ilyen jelenség? Hogy nem megy bizonyos szint alá a TSH. Vagy Hashimotos lennék, azért nem megy?



2021. máj. 13. 21:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Meg ezzel kapcsban en is kerdeznek. Van vlm galagonya teakeverek,ami van netes velemeny, aki szerint jo erre a problemara, viszont en szemelyesen nem ismerek olyat, aki probalta es gondoltam itt megkerdeznem,hogy ti esetleg gondolkodtatok rajta vagy probaltatok mar? Van vlm velemenyetek vagy tapasztalatotok rola?

Oszinten,nem annyira hiszek a gyogyteakban,h lehetne annyit inni h komoly hatasuk legyen,de pl baratcserje teat ittam probakent pms miatt es speciel az tenyleg bejott, rendesen helyretette a tuneteim.

Meg az a problemam a tsh szedessel h nekem nagyon lerovidult a ciklusom es az lehet ettol.

2021. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Gyógytea ügyben annyit tanácsolnék, hogy alaposan járj utána, mire másra hat még a gyógynövény. Legutóbb jártam úgy, hogy méherősítést akartam csinálni és a fehér fagyöngytől leesett a vérnyomásom. Elég ramatyul lettem, mikor kiderült, hogy vérnyomáscsökkentő hatása is van. Azonnal abbahagytam, mert aggasztó jelek lettek tőle. Szívembe szurkált, lezsibbadtam, szédültem, remegtem. Nem játék.

Vannak gyógynövények, amiket használnak a gyógyászatban kivonatként. Ilyen a máriatövis májbetegségekre. Gyógyszerekben is benne van. A barátcserje szintén. De letroxban nincs galagonya, sem szurokfű...szóval nem mindegyiket alkalmazzák.


A barátcserje bizonyítottan gyógyhatású. Én is szedtem, nekem a rettenetes görcseimet oldotta, szenvedtem a pms-től. A végére már eldurvult annyira, hogy a barátcserje (premens) stabilizálta az állapotomat, menzeszemet.


Feltétlen nézzen rád egy endokrinológus is. És nőgyógyász a hormonjaidat esetleg. A kettőt pedig össze kell hangolni.

2021. máj. 14. 21:40
 13/16 anonim válasza:
Előtte nem szedtem gyógyszert mert 1 körül volt a tsh m, és nem kellett. Ahogy terhes lettem azonnal valamiért felugrott 3,8ra és akkor kezdtem el gyógyszert szedni. Szóval nem volt kezelve előtte de nem is volt vele gond,pont előtte hónapban néztük és 1,6 volt. Szóval nem értettem hogy ugrott meg így
2021. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Ja és 9es voltam az előző válasszal ☺️
2021. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) Ez rejtély. Nincsenek igazán válaszok rá. Mindenkinek más a szervezete, más folyamatok mennek végbe. Az a lényeg, hogy aztán kezelve lett :)
2021. máj. 16. 19:49
 16/16 A kérdező kommentje:

És gratulálok a babához. Lehet már akkor volt kialakult Hashimotod egyébként, mert az kimondottan növeli a vetélés kockázatát. Úgy is lehet Hashimoto, hogy a TSH rendben van, ezért nem nézik az antiTpo-t.

Jó babavárást :)

2021. máj. 16. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!