Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 25 évesen megyek először...

25 évesen megyek először nőgyógyászhoz. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elképesztő butaság volt eddig nem menni, de irreálisan féltem/félek. Úgy érzem most már tényleg nem halogathatom tovább, ezért kértem időpontot magánrendelőbe. Gondolom a doki látni fogja, hogy ezelőtt sosem volt rákszűrésem vagy nekem kell majd mondanom? Mennyire fog lecseszni miatta?

Nincs semmilyen tünetem, sima szűrést szeretnék.


2021. máj. 26. 00:04
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
0%
Nagyon lefog. Arra készülj fel mindenképp. Hidd el személyes tapasztalat.
2021. máj. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Magánrendelőben nem fognak lecseszni. Szép is lenne a pénzedért! Udvariasan fel fogja hívni a figyelmedet, hogy ne hanyagold el ezt a dolgot.
2021. máj. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 gömbicica ***** válasza:
86%

milyen indittatással mész? ezt meg fogják kérdezni.

Megkérdi ugye, van e panasz, mikor volt utolsó menzesz, szedsz e fogamzásgátlót, szexuális életedről nem hiszem hogy kérdezgetne.

1 tanácsot adnék!! a legfontosabbat. Ne menj félelemmel. Vizsgálat alatt ne legyen benned szégyenérzet vagy ilyesmi, és lazulj el amennyire tudsz. Ha lefekszel alapjáraton tök feszkó az ember. Egyrészt nem normális helyzet kiterpesztett állapotban egy ágyon mutogatni magát az embernek, másrészt érthető módon tart az ember attól, hogy az orvos mennyire empatikus.

Előtte probálj meg otthon többször vizsgálati poziciót felvenni. Hasznos és müködő lefekvéskor a jobb vállad bal csipőd, majd bal vállad jobb csipőd "érinted" az ágyhoz. Nagyon jól kilazitja a hátat.

Ha le tudod vetkőzni a szégyenlősséget a félelmet, el tudsz lazulni, semmi problémád nem lesz. Ha rágörcsölsz fájdalmad akkor sem lesz, max. kicsit kellemetlenebb lesz a vizsgálat.

De simán kibirható.

Ha esetleg vannak benned kérdések, hasznos, ha leirod őket, és elviszed. Ott nem igazán szokott eszébe jutni az embernek kérdés :(

Azt hogy voltál e rákszürésen az nem hinném hogy látható tapintható! Ha aktiv életet élsz azt igen. No para.

2021. máj. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%

Nem látja hogy voltál-e már szűrésen, nem hagy látható nyomot a rákszűrés. Viszont mondd el neki őszintén hogy most vagy először nőgyógyásznál, és félsz. Én is így tettem, és nagyon kedves, megértő volt az orvos, pedig tb alapon voltam. Részletesen elmondta hogy mi fog történni, és mindent megmutatott mielőtt alkalmazta. A kacsát, és azt a kis "kefét" is, amivel a kenetet veszi. Utána még azt is megnézhettem, hogy hogy keni fel a kis üveglapocskára, valami spray-vel fixálja, aztán letapasztja egy másik üveglappal.

Én nagyon rá szoktam parázni mindenre, de ettől tényleg nem kellett volna félnem, azt mondom utólag. Körülbelül három-négy percet tartózkodtam bent a rendelőben (vetkőzéssel, öltözéssel együtt!), ebből a kacsa "bentléte" és a mintavétel 10 másodperc volt max.

Ha befekszel a vizsgáló ágyba, minél lentebb helyezkedj, de ezt mondani is fogja az orvos, addig kell lefelé húzódnod amíg picit lelóg a feneked. Így ő is jobban hozzádfér, plusz neked is kevésbé lesz kellemetlen. És ami fontos, hogy ne feszítsd az izmaidat, tartsd lazán a derék alatti területet. A legfurább érzés az egészben, ahogy a kacsa széttár. A kis kefét nem is éreztem. Olvastam hogy vannak akik érzik, de azt sem fájdalomként írják le, hanem ilyen kis kaparászós érzésként az alhasukban.

2021. máj. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ajánlom ezt a videót.

[link]

Én is feltettem itt egy kérdést az első rákszűrésem előtt, és nekem is itt ajánlotta valaki :)

2021. máj. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Persze, én sem úgy értettem, hogy rajtam fogja látni, hanem valamilyen rendszerben. Ma már úgy tudom bármit meg tudnak rólunk nézni az orvosok, így gondoltam látja azt is, hogy még nem volt rákszűrésem.

2021. máj. 26. 05:37
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

Én már rengetegszer voltam. Elsőre nyilván fura, de semmi fájdalmas nincs benne.

Ujjal kitapintgatja a hüvelyt, közben megtapintja a hasad, utána az említett eszközzel, am i egy hosszú, szétnyitható fém estköz, ezt is használni fogja, de nem fájdalmas. Amikor mintát vett, én valami csiklandó érzést félét éreztem hasamnál.

Nem tudom, mennyire általános hogy hüvelyi ultrahangot csinálnak, nekem volt az is, az sem fájt.

2021. máj. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
8%
És most muszáj menned? Ha nincs nagy baj, kitolhatod a dolgot szülésig.
2021. máj. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
7%
Ha csak a szűrés miatt mennél, akkor felesleges ilyennek kitenned magadat. Roppant megalázó tortúra. Ha teheted, és nincs bajod, hagyd ki. Ha nem cserélgeted a partnereidet, anya/nagyanya-vonalon nem volt méhnyakrák, akkor gyakorlatilag feleslegesen teszed ki magad a dolognak. (Mielőtt jönnek a szuperwomenek, elmondom, hogy egy csomó ismerősöm - diplomás emberek - sem járnak 5-10 éve, sőt, vagy olyan 50-es ismerősöm, aki még sosem volt. Köszönik, jól vannak).
2021. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
59%

Jaj megint itt a kétésfélpipás aki minden nőgyógyászati kérdésnél térítgetni próbál, hogy senki ne menjen.

Nem kell ahhoz superwomannek lenni, csupán az egészségére valamit is adó, igényes nőnek hogy az ember eljárjon az orvosok által ajánlott szűrővizsgálatokra.

2021. máj. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!