Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Először megyek nőgyógyászhoz,...

Először megyek nőgyógyászhoz, mire számítsak? Előtte vehetek be fájdalom csillapítót?

Figyelt kérdés

Egy trauma miatt elviselhetetlen, kínzó fájdalmat érzek ha valaki ODA nyúl. Ezt onnan tudom, hogy sírva sikítottam mikor megkatétereztek a kórházban.

Ha belém dugja az ujját, nem is tudom hogy mit fogok tenni...nemi beteg szűrésre megyek. Nem lehet, hogy ujjazás nélkül mintát vesz?

És....ha hátulról is megtörtént a dolog, onnan is kell minta, vagy elég elölről? Nagyon félek :(



2017. aug. 10. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért fájt a katéterezés mert vagy rosszul csinálták, vagy annyira görcsbe voltál, hogy magad miatt fájt. Vehetsz be fájdalomcsillapítót, de semmit nem érsz el vele. Inkább mond el a dokinak az élményedet, és mond, hogy nagyon félsz. Egy jó doki óvatosan fog megvizsgálni. Mintavételhez nincs szükség arra, hogy ujjal is benyúljon, de szükség van magára a gyors vizsgálatra amihez már be kell nyúlnia. A hátulról is megtörtént a dolog mit takar? katéterezést vagy dugást? Végül is mindegy. Onnan nem vesznek mintát.
2017. aug. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Szexelni tudsz, de az "ujjazástól" félsz. Értem...
2017. aug. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1es, mint mondtam, a trauma miatt fáj. Minden fejben dől el. Bennem van, hogyha oda nyúlnak, az fáj. Ez ellen egyenlőre sajnos nem tudtam tenni, d epróbálom feldolgozni.


2es, hogy te mekkora egy **** vagy. Szerinted, ha trauma miatt történt, és még azt a vékonyka csövet sem bírtam elviselni, azért megyek dokihoz, mert én akartam a sexet?! Komolyan, hogy lehet valaki ennyire érzéketlen tuskó...gondolkozz mielőtt legközelebb megszólalsz. Szerintem minden értelmes embernek a megerőszakolás ugrana be erről, de te nem, te különleges vagy, gratulálok

2017. aug. 10. 09:56
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt lehet, hogy előbb a mintát veszi le? Nem hiszem hogy miután bedugná az ujját, olyan állapotba lennék, hogy azt még külön kibírjam.
2017. aug. 10. 10:14
 5/13 anonim ***** válasza:
ezt mondd el a nőgyógyásznak is.normális, emberséges orvos ezek után oda fog figyelni, hogy ne okozzon felesleges fájdalmat.
2017. aug. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
A fajdalom csillapitonak nincs ertelme,de mindenkepp szolj az orvosnak,hogy mi a helyzet.Egyebkent nogyogysznal alltalaba mashogy viselkedik a testunk.Nekem mindig fajt a behatolas neha meg a parom ujja is sok volt.A doki meg siman felhelyezte a huvelyi ultrahangot pedig az sem kicsi.A kateterezes senkinek sem egy kellemes elmeny,ne vonj le belole komoly kovetkezteteseket.Nem biztos,hogy tenyleg annyira fajdalmas lesz a vizsgalat,de,ha ugy mesz oda,hogy biztosan az lesz,az csak ront a helyzeten.
2017. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást. Nagyon jó orvoshoz megyek, aki anno világra segített engem :)
2017. aug. 10. 10:47
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki előtte a problémáidat és akkor biztos nagyon oda fog figyelni. Egyébként a katétert nem a húgycsőbe szokták bedugni?
2017. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De igen, a katéter a húgycsőbe megy, nem a hüvelybe. Elhiszem, hogy trauma volt, épp ezért mondd el tényleg az orvosnak. De a mintavétel nem fog ugyanúgy fájni, mint a katéter, hiszen egész más területen történik, mégha fizikailag közel is van egymáshoz a húgycső és a hüvely.
2017. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nekem már az is hatalmas fájdalom volt, hogy a nagyajkakhoz ért. Nagyon remélem hogy igazatok van. ha csak rágondolok, hogy megint fájni fog ott, sírnom kell.
2017. aug. 10. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!