Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most megyek először nőgyógyász...

Most megyek először nőgyógyászhoz. MIre számítsak?

Figyelt kérdés
'5 éves vagyok és júniusban kezdtem el menstruálni de nagyon rendszertelen ,tehát van úgy ,hogy két menstruáció között csak 2 hét telt el.Anyukám mondta ,hogy menjünk el ,még akkor is ha ez normális ,szeretné ha látna orvos.Azt mondta valószínüleg csak eko val fog megizsgálni...szerintetek is? És milyen kérdésekre számítsak tőle?kicsit izgulok
2015. szept. 9. 10:11
 1/6 A kérdező kommentje:
* 15 éves
2015. szept. 9. 10:11
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nekem lányom lenne, 15 évesen 2-2,5 hónappal az első menses után nem vinnélek nőgyógyászhoz, de Édesanyádnak ismerve Téged biztosan igaza van. Inkább feleslegesen, mint későn.


Semmi szörnyűségre ne számíts. Az orvos beszélgetéssel fog kezdeni, kérdez majd a menstruációdról, hogy a gyakoriságát leszámítva milyen? Sok, kevés, fájdalmas, nem fájdalmas, stb. Megkérdezi van-e állandó partnered, és a válasz függvényében esetleg mérlegeli a fogamzásgátló felírását, de mivel 15 vagy, és valószínű nincs fix partnered, és 2 hónapja menstruálsz, nem hiszem, hogy egy jó szakember gyógyszert írna. Szerintem meg fog nyugtatni, hogy nincs baj, türelem.


A vizsgálatot tekintve ha szűz vagy, nagy eséllyel nem fog a klasszikus értelemben megvizsgálni. Ha mégis, akkor kis méretű speculumot választ. Azt gondolom egy hasi UH-ra számíts, hogy tisztázzátok, hogy minden rendben odabent. Esetleg egy kenetvétel lehet még, amit egy kis pálcikát használva vesz le.


Sok sikert, és ne tarts semmitől, nem fogorvoshoz, nőgyógyászhoz mész! :-)

2015. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ
2015. szept. 11. 20:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Küldök linket!Ha a vêgét elolvasod akkor akár videot is tudsz nézni az egészről.
2015. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__71977..


Mivel már 15 éves vagy hüvelyen keresztül vagy hüvelyi uh-val is megvizsgálhat!

Első pár évben a rendszertelenség teljesen normális!

Női orvost keress és mivel ez intim vizsgálat anyukád a vizsgálóba ne menjen be!

De felesleges elmenned!

2015. szept. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel ilyen későn jött meg a mensid csak és alíg 2 hónapja van meg felesleges ilyesminek kitenni magad!

Ne menj el!

2015. szept. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!