Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon használat?

Tampon használat?

Figyelt kérdés
18 eves vagyok, eletemben csak betetet hasznaltam igazabol nem tudom miert de kisse felek a tampontol. Nyaron mar kene hasznalnom nyaralasok miatt, hogy vegyem ra magam vagy hogy kell hasznalni egyaltalan? Semmit nem tudok rola ami lehet szomoru de soha nem probaltam meg ki. Tanacsok esetleg, melyiket probaljam ki elsosorban vagy az mindegy, hogy kell felhelyezni stb? Vizben lehet hasznalni vagy nem ajanlott? (pl tengerben)

2021. máj. 28. 00:36
 1/7 anonim válasza:
92%
Attól függ, szűz vagy e még. Bár mondják, hogy nem függvénye, de pl. én amíg szűz voltam, max a mini tampont tudtam feltenni, mert a többi rettenetesen kényelmetlen volt és fájdalmasan feszített, egyébként lehet tamponnal fürdeni elméletileg, de én sose szerettem, nem tartottam higiénikusnak, inkább a mensi alatt nem mentem élő vízbe ha nem volt muszáj. A felhelyezés benne van a használati útmutatóban, képekkel illusztrálva. Én a helyedben az o.b. Mini silk touch borításos tamponjával próbálkoznék. Persze a méret a menstruációd erősségétől is függ. Mert simán lehet,hogy a mini édes kevés lesz nedvszívó szempontból. A nagyobbat meg kényelmetlennek találod.
2021. máj. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Es ennek mi koze a tampon hasznalathoz hogy szuz vagyok e vagy sem? Nem vagyok buta egyaltalan, csak nem foglalkozok ezzel szinte soha, egyedul tanulok meg talpra allni es hala jo egnek belolem is lett normalis aktiv kereso kepes ember akinek tobb eve van boldog parkapcsolata:) egy 18 eves nem feltetlen buta csak a kora miatt:)))) remelem valami "baratosned" vagy "anyukad" megtanit a jo modorra, ha nem akkor csak sajnalni tudlak hogy az interneten mulatod el az idod tajekozatlan kislanyokra😊legyen szep ested
2021. máj. 28. 00:54
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es

Nem vagyok mar szuz es a verzesem se eros egyaltalan

Koszonom a segitokesz valaszod!

2021. máj. 28. 00:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es Te tahó idióta!


Kérdező a 2-es mindent leírt, kezd ob minivel, vagy normállal, vérzésfüggő és DE! Van használati utasítás hozzá!

2021. máj. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én világéletemben utáltam a tampont, nagyon keveset használtam, féltem nagyon a TSS-től.

Aztán most, a menopauza beköszöntésekor "felfedeztem", hogy egész jó. Asszem régen rosszul tettem fel. Akkor nagyon kényelmetlen volt mindig.

Hát kicsit naturális leszek, ne próbáld meg feltenni akkor, amikor "száraz" vagy, tehát nem vérzel eléggé, mert - legalábbis nekem - akkor gyak.lag fel sem megy, pedig szültem két igen nagy gyereket.

És - szerintem - ne használd állandóan. Szomszédasszonyom pl. 24/24-ben használta, szerintem váltogasd mindenképp betéttel.

2021. máj. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom a segitseget<3
2021. máj. 28. 01:03
 7/7 anonim válasza:
100%
2es vagyok. Szívesen, ha nem vagy szűz akkor nem lesz gond egyik mérettel sem szerintem, de egyébként 6os nagyon jót ír a "száraz" dologról, én ezért írtam a silk touch borításosat mert az "sikamlósabb" valamivel. Bocsi de ezt nem tudom máshogy kifejezni 😅
2021. máj. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!