Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mèhnyakrákszűrès okozhat e...

A mèhnyakrákszűrès okozhat e pont mèhnyakrákot?(lent)

Figyelt kérdés

Tudom nagyon ostobán hangzik a kèrdès de máris kifejtem.

Kb két éve voltam először mèhnyakrák szűrèsen és nagyon rossz èlmèny volt. Sikerült egy olyan doktornőt kifognom, aki teljesen passzív volt, alig magyarázott el valamit és miután mintát vett láttam, hogy vèrzek. Aztmondta normális. Aztán este is teljesen vères volt a bugyim. Nagyon megviselt ez lelkileg, az járt a fejemben hogy túl megsèrtett és mi van ha seb marad ott? Mi van ha pont az ilyen seb okoz majd elváltozásokat?

Azóta nem voltam nőgyógyásznál, viszont elkezdett elèg sokat kèsni a menstruációm, jelenleg 9.napja. gyakran kell vizelnem és kissé fura érzés,nem csíp, de nyomó érzés mikor vizelek. Olvastam, hogy ezek akár mèhnyakrákra is utalhatnak.

Szeretnèk elmenni egy normális dokihoz, de nagyon fèlek is egyben. Ha gyakran van ott "megkapargatva' akkor nem történhet baj pont abból? 24n


2021. jún. 1. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos előfordul, hogy valaki kifog egy ilyen dokit... Emiatt viszont nem kellene elhanyagolnod a szűréseket/vizsgálatokat, menj el egy másik orvoshoz.

Az pedig baromság, hogy a méhnyakrák szűrés méhnyakrákot okoz...

2021. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Sajnalom, hogy ennyire rossz elmeny volt kerdezo, viszont ha elsz szexualis eletet, akkor evente kene szuresre is jarni. Mintat csak ugy tudnak venni, hogy megkapargatnak ott bent, ez verzessel jarhat, de a hamserules annyira minimalis,hogy hamar begyogyul.

Nekem egyebkent meg soha nem verzett, kozben volt picit kellemetlen, de utana semmi.


Egy jo cikk a temaban szerintem, igy talan picit vilagosabb lesz, hogy mi is az a mehnyakrak, hogyan keletkezhet, stb:


[link]


A tuneteidre nem tudok mit mondani, lehet felfazastol kezdve std-n at kb barmi, mindenkeppen menj orvoshoz :)

De lehet, hogy van egy enyhe hugyuti fertozesed, a keses pedig ettol fuggetlen, azt valami mas okozza.

2021. jún. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

A szűréstől nem alakul ki. Ennek ellenére természetesen bármikor kialakulhat, de egyéb tényezők miatt.

Valóban előfordul hogy vérezget utána az ember, de ha nem lenne elég modern és biztonságos ez az eljárás, akkor már nem alkalmaznák.

2021. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Ne haragudj utolsó, de szerintem még véletlenül sem fordulhatna elő az, hogy valaki egy nőgyógyászati vizsgálat után vérezzen.

Kérdező, én is szarul jártam, amikor először mentem, mert az akkori orvos kb ugyanilyen pancser volt, mint a tiéd. Annyi a különbség, hogy én a vizsgálat után egy hétig!!!! véreztem menstruáció szerűen. Azóta sem jártam annak a dokinak még a környékén sem, már rég magánba járok. Keress te is egy másik orvost, ezt meg hanyagold.

A vizsgálat a kérdésedre válaszolva nem okoz méhnyakrákot.

2021. jún. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

4, a nőgyógyászom szerint előfordul, és remélem nem haragszol meg ha inkább az ő szavára adok egy random gyk felhasználóval szemben.

(Mellesleg velem még soha nem fordult elő, de előre felkészített az első alkalom előtti beszélgetésen, hogy ha véreznék, ne ijedjek meg, van ilyen. A nővérem legutóbb vérzett, mert neki deformálódott a méhszája a fogamzásgátlótól, ezt is az orvos mondta neki, és azt is hogy ő biztosan vérezni fog, mert muszáj a deformitás miatt jobban odakaparni hogy értékelhető leletet kapjon. Hála az égnek a mi nőgyógyászunk beszélget is velünk, nem futószalagos rendszer van nála, minden fontos tudnivalót elmond.)

2021. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Nem haragszom meg, de azon igencsak elcsodálkoztam, hogy a %-omat lehúztad/lehúzták a 0-ra. Nem tudom, mi nem volt hasznos a válaszomban? Vagy valaki ennyire unatkozik, hogy ráér minden válaszra odacseszni a piros x-et? Nagyobb öröme ne legyen az életben. ;)
2021. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

A méhnyakrák szűrés arról szól, hogy "lekapargatják" a sejteken. Igen fizikai sérülést okoz, teljesen normális enyhe vérzés. Egyáltalán nem mindegy, hogy mikor megy az ember, a ciklus melyik szakaszában, van, amikor jobban vérzik.

Nem kapsz a szűréstől méhnyakrákot, steril eszközökkel végzik, a partnereidtől viszont kaphatsz HPV vírust, aminek egyes válfajai a betegség okozói.

2021. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is sok rossz tapasztalatom volt velük! Volt aki tapló volt, volt aki számon kért, volt akin láttam hogy csupa zavarban vol... Volt olyan aki szinte egy szót sem szólt hozzám... 17 éves koromtól 28 éves koromig jártam egyiktől a másikig, mire találtam egyet, aki határozott, célirányos, nem dadog, nem tutujgat, nem jegyez meg semmit, és még humora is van! Hidd el megfogod találni előbb utóbb akit "kedvelsz" és akihez nem gyomorgörccsel mész. Ne hanyagold el egy rossz élmény miatt magad. 😊
2021. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!