Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs görcsök ellen...

Menstruációs görcsök ellen tippek?

Figyelt kérdés

A 12 éves lányomnak nagyon erős görcsei vannak...annyira ,hogy már 2-szer hányt miatta. Nőgyógyásznál jártunk már de annyit mondott ,hogy majd kinövi...

Szegénynek már a görcsoldó sem használ valami segítség/tipp?



2021. jún. 5. 07:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valami erősebb fájdalom csillapítót próbáltatok már? Régebben nekem is sokkal jobban fájt. Az egyik gyógyszer nem hatott a másik igen. Kipróbálnék többet, hátha valamelyik jobb.
2021. jún. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
vényköteles cataflam, melegvizes palack a hasra, alkohol (szájon keresztül)
2021. jún. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Görcsoldó + fájdalomcsillapító kombója, nem önmagában görcsoldó.

És kéne egy normális nődoki a későbbiekre nézve, aki nem hajt el.

2021. jún. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Görcsoldó és fájdalomcsillapító egyindejűleg. Én nem javaslom az Algoflex M-et, mert bár hatásos, sokkal jobban jársz ha külön veszel NoSpat (itt olcsóbb a Drotaverin-Chinoin gyógyszer, ami ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza) és valamilyen fájdalomcsillapítót. Az utóbbi elég személyfüggő, van akinek az Apranax, van akinek a Cataflan, van akinek a sima Algopyrin jön be, ezt ki kell tapasztalni, csak arra vigyázzatok, hogy az ajánlott napi adagot ne lépjétek túl egyik gyógyszernél sem.


Ezen kívül egy forró fürdő is jól tud jönni, plusz melegvizes palack borogatás (ez ilyen 1-2 ezer forint körül van, nagyobb kínaiba is kapható).


Plusz sok folyadék, és kényeztetés, ilyenkor nem bűn a csoki :)

Ha viszont nem fog pár éven belül jobban rendszereződni a helyzet, érdemes jobban kivizsgáltatni. Az ennyire fájdalmas menstruáció akár endometriózis jele is lehet.

2021. jún. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fortedol segített. Első nap alig bírtam állni mindig úgy görcsölt. Diklofenak a hatóanyag, igaz nem erre van, de nem volt itthon más először . Utána mikor megjött éreztem, hogy picit kezd fájni, bevettem egyet és nem is éreztem.
2021. jún. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
igen, még azelőtt kell bevenni a fájdalomcsillapítót hogy nagyon beindulna a fájdalom!
2021. jún. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Sssaszem ***** válasza:
26%
Flector por de az is véynköteles.
2021. jún. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
82%

Próbálkozzatok másik nőgyógyásznál, ha lehetséges.

Gyógyszerek közül nekem csak az Algoflex-M vált be. Egyszerre bevettem a rózsaszínt meg a sárgát is el is múlt 10perc alatt a fájdalom és elég tartós időre.

Valahol olvastam ezt még nekem nagyon bevált. Egy egész fahéj rudat raktam vízbe megmikróztam és beízesítettem, mint egy teát. Jó még a meleg borogatás is engem teljesen ellazított.

2021. jún. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a receptes cataflam vált be eddig.
2021. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Nekem Algopyrin + 2db NoSpa vált be eddig. Ha meg tudom előzni a fájdalmat, vagy még a korai szakaszban elkapni, akkor nem is lesz bajom. Ha viszont pl. a fájdalomra kelek fel, akkor fél óra míg hatnak, melegvizes borogatást használok még olyankor a hasamra. Szabad masszírozni, ha jól esik, ill. én még azt szoktam, hogy megfeszítem a hasizmom, aztán tudatosan elernyesztem amennyire csak tudom, ez is szokott segíteni kicsit.
2021. jún. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!